Доступність посилання

ТОП новини

Арсен Аваков призначив нового очільника поліції Львівщини, проігнорувавши думку активістів


Новий керівник Головного управління поліції у Львівській області генерал Валерій Середа
Новий керівник Головного управління поліції у Львівській області генерал Валерій Середа

Львів – Новим очільником поліції Львівщини став Валерій Середа, ректор Львівського державного університету внутрішніх справ. Генерала призначив міністр Арсен Аваков на заміну полковнику Дмитрові Загарії, який був обраний керівником правоохоронних органів відкрито громадою у прямому ефірі у 2014 році. Активісти у Львові обурені підкилимними іграми у міністерстві.

Останній рік Дмитро Загарія був тимчасово виконуючим обов’язки начальника Головного управління поліції у Львівській області. Власне такий тимчасовий статус спонукав активістів припускати, що міністерство хоче замінити керівника поліції, бо він, мовляв, неугодний. Саме громадськість Львівщини після Майдану змусила МВС піти на експеримент і обрати начальника обласної міліції через дебати у прямому ефірі одного з місцевих телеканалів. Із шістнадцяти кандидатів – троє визначених МВС, згідно з критеріями, брали участь у програмі. На вимогу львівських активістів, які організували народну люстрацію, кадрова комісія МВС, переглянувши теледебати, призначила на посаду очільника обласної міліції правоохоронця-відставника Дмитра Загарію.

Колишній очільник поліції Львівщини полковник Дмитро Загарія
Колишній очільник поліції Львівщини полковник Дмитро Загарія

Ми чи не єдина область, яка мала народного міліціонера
Наталія Шелестак

Відтак це стало прецедентом, тому що вдалось локально зламати систему МВС щодо призначення «своїх» на посади, наголосила громадський активіст Наталія Шелестак. Вона переконана, що полковника Дмитра Загарію просто усунули з посади.

«Ясно, що нам боляче, тому що ми чи не єдина область, яка мала народного міліціонера, і це звання Загарія гідно проніс. Не хочу кричати «зрада», але реформи у поліції не відбуваються. Ми три роки створювали різні контролюючі громадські органи і була чудова комунікація», – каже Наталія Шелестак.

Призначення обурило громадськість

Те, що нового очільника було призначено, а не обрано, як його попередника через прозорий конкурс, обурило громадських активістів. У соціальних мережах вони навіть оприлюднили звернення, нагадавши керівництву МВС, що саме відкритий конкурс – це послідовний крок, що відповідає вимогам часу і народу, що експеримент у 2014 році виправдався. Бо полковник Загарія повернув довіру до поліції. Водночас, пишуть активісти, призначена зверху людина є фактично незалежною від громади, бо нічим їй не зобов’язана. Та у міністерстві до думки громади не дослухались.

Ця система у призначеннях ніколи не була відкритою, колись вона базувалась на грошах, корупції, а когось ставили для вирішення певних політичних чи інших питань
Микола Савельєв

«Це є свідченням того, що демократія закінчилась, тому що це законом не прописано, але Загарію тоді було обрано конкурсом, який вигадали активісти. Тепер це відійшло у минуле, зараз прокурор призначається, як і має призначатись, начальник МВС призначається як і має. Мені відомо, що були інші кандидатури, які невідомим чином намагались пролізти у Львів. Ця система у призначеннях ніколи не була відкритою, колись вона базувалась на грошах, корупції, а когось ставили для вирішення певних політичних чи інших питань. Зараз цю систему хочуть повернути, і це проблема», – зауважив активіст Микола Савельєв.

Громадські активісти сподіваються на порозуміння з новим очільником. Тим паче, що Валерія Середу знають у Львові. Останні чотири роки він очолював університет внутрішніх справ, також був у складі тих, хто формував батальйон спецпризначення «Львів» у 2014 році і воював у його лавах.

Валерій Середа упродовж останнього року кілька разів відмовлявся очолити львівську поліцію. Між ним і його попередником намагались сплести інтриги. Дмитро Загарія погодився на посаду у міністерстві. Тим часом його наступник береться за проблеми в поліції, зокрема кадрові.

Кадрові проблеми досить серйозні. Але це не означає, що всі будуть звільнені
Валерій Середа

«Не хочу робити різких, необдуманих кроків, хочу вивчити ситуацію. Я орієнтуюсь у ситуації. Кадрові проблеми досить серйозні: є відсутність працівників, є питання до професіоналізму деяких працівників, керівних кадрів. Але це не означає, що всі будуть звільнені. Сподіваюсь на підтримку громадськості. Була атестація серед особового складу, але маємо і прикрі факти», – зазначив Валерій Середа, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Нині у львівській поліції проблем вистачає, починаючи від неукомплектованих райвідділів поліції і відсутності транспорту, високого рівня злочинності. А ще очільник поліції пообіцяв у найближчий час оприлюднити дані про доходи своєї родини.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG