Доступність посилання

18 Грудень 2017, Київ 02:03

Майбутня адміністрація і звернення Трампа. Живий блог

Сенат США розглянув кандидатуру Тіллерсона на посаду держсекретаря. Трамп дав першу велику прес-конференцію


Коротко про головне

Отже, на головну новину дня – доповідь, яка нібито доводить наявність у Росії компромату на Дональда Трампа, новообраний президент США на своїй першій після обрання прес-конференції реагував гостро і критично. Він спростовує оприлюднені низкою впливових західних засобів інформації дані та наголошує, що не має з Росією ніяких зв’язків, які могли б вплинути на його обрання президентом. Окремий резонанс викликало небажання Трампа відповідати на запитання CNN – одного зі ЗМІ, які повідомили про існування такої доповіді.

Трамп також наголосив, що вважає обговорювану прихильність до нього президента Росії Володимир Путіна «активом». Він, однак, не певний, чи у нього з російським президентом складуться добрі відносини. Трамп запитав журналістів: «Чи ви справді думаєте, що Гілларі була б суворіша до Путіна, ніж я?».

Як і під час передвиборної кампанії, Трамп критикував політику свого попередника Барака Обами і наголосив, що за його президентства «США у світі поважатимуть більше».

Дональд Трамп заявив, що передає свій бізнес у траст синам, і, таким чином, має намір уникнути конфлікту інтересів.

Про відсутність конфлікту інтересів говорив у середу і колишній очільник ExxonMobil Рекс Тіллерсон, кандидат на посаду державного секретаря США. 11 січня відбулися його слухання у Сенаті. Тіллерсон зокрема закликав розмежовувати його роботу у приватному бізнесі з патріотизмом. Дональд Трамп, у свою чергу, висловив захват роботою Тіллерсона на посаді очільника ExxonMobil і заявив, що саме люди з такими навичками потрібні йому у його уряді.

Рекс Тіллерсон зокрема заявив, що США можуть визнати анексію Росією Криму лише в тому випадку, якщо з цим погодиться Україна. Він також зазначив, що, на його думку, Росія мала отримати пропорційну відповідь із боку України і союзників після анексії нею Криму.

Рекс Тіллерсон наголосив, що США мають спробувати знайти з Росією спільну мову у тих питаннях, де це можливо, а де неможливо – дати Росії зрозуміти, що США не поступляться своїми інтересами та інтересами союзників.

21:42 11.1.2017

Олексій Макеєв, директор політичного департаменту МЗС України: «Важливі сигнали зі слухань у Сенаті США. Санкції важливі, щоб стримувати Росію і змусити Кремль забратися з України».

21:19 11.1.2017

Українські користувачі соцмереж із гумором поставилися до рішення Дональда Трампа передати свій бізнес у траст синам. Їм це нагадало про «сліпий траст», у який обіцяв передати свій бізнес президент України Петро Порошенко.

21:14 11.1.2017

Новообраний президент США Дональд Трамп про хакерські атаки з боку Росії: це не лише про Росію, це також про Китай. Трамп заявив, що Росія, Китай, Мексика за його президентства «поважатимуть США більше, ніж це було за попередньої адміністрації».

21:11 11.1.2017

США будуть говорити з Росією з позиції сили, таку думку у коментарі Радіо Свобода висловив екс-посол США в Україні Джон Гербст. Детальніше реакцію колишнього голови американської дипломатичної місії на виступи Дональда Трампа й Рекса Тіллерсона слухайте у четвер уранці у програмі «Ранкова Свобода».

БІЛЬШЕ

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG