Доступність посилання

ТОП новини

VIP-клієнти Миколи Злочевського («СХЕМИ» | ВИПУСК №118)


VIP-клієнти Миколи Злочевського

Микола Злочевський – один із тих, хто казково збагатився за президентства Януковича. Будучи міністром екології, він масштабував свій бізнес до розмірів найбільшої приватної газовидобувної компанії в країні. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського погоджувало міністерство, яке він сам же й очолював. Після Майдану він втік із країни. Але через три роки його бізнес працює як годинник.

Самого Злочевського знято з розшуку, кримінальні справи закриті одна за одною. Без згоди найвищого керівництва держави такі рішення в Україні зазвичай не ухвалюються. Якщо це домовленість – то про що вона? Учасники газового ринку припускають, що Злочевський міг поступитися частиною свого бізнесу в обмін на недоторканність. Але аналіз публічної структури власності його компаній поки не підтверджує ці чутки. З якої ще причини оточенню президента може бути вигідно, щоб бізнес Злочевського, законність створення якого лишається під питанням, безперебійно добував та продавав газ в Україні? Можливо, вони самі купують цей газ для потреб свого бізнесу? Ми отримали доступ до звітів компаній групи Бурізма за 2016 рік, та проаналізували, хто купує газ у фірм Злочевського. І наша гіпотеза підтвердилась. Розслідування Олександра Чорновалова.

Бродський, Шуфрич і «Рибальський»

Територію Рибальського півострова – промислового куточка на київському Подолі – поступово забудують житлом. Це передбачає спеціальний документ – детальний план території, затверджений міською владою півроку тому. Ми дослідили, як відбувається перетворення цього колись суднобудівного центру на житловий мікрорайон. І виявили, що територію Рибальського освоюють і забудовують із численними порушеннями. І ні контролюючі органи, ні влада на це ніяк не реагують. Інтерес у будівництві мають відомі політичні діячі, пов’язані з попередньою владою – екс-регіонал, нардеп Нестор Шуфрич та екс-голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський. Докладніше у сюжеті Максима Савчука.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG