Доступність посилання

ТОП новини

Вбивство Нємцова не сколихнуло суспільство у Росії – російський політолог


Марш пам'яті Бориса Нємцова. Москва, 26 лютого 2017 року
Марш пам'яті Бориса Нємцова. Москва, 26 лютого 2017 року

Минає два роки від дня вбивства опозиційного російського політика Бориса Нємцова. Його застрелили 27 лютого 2015 року на Великому Москворецькому мосту у російської столиці. За версією слідства, ймовірним замовником і організатором злочину є колишній офіцер батальйону «Північ» Руслан Мухудінов. Йому висунули заочне звинувачення, з листопада 2015 року він перебуває в міжнародному розшуку. Але критики Кремля заявляють, що влада не шукає реальних замовників вбивства Нємцова. Про перспективи розслідування цієї справи і як це вплинуло на ситуацію у Росії журналісти Радіо Свобода поговорили з російським політичним експертом Георгієм Сатаровим.

– Чи є сподівання, що вбивство Бориса Нємцова таки буде розкрите?

Зараз, під час слідства, і організатори, і замовники виведені з-пі суду

– Я б сказав, що є надія, що воно буде лише трохи розкрите. Абсолютно очевидно, що зараз, під час слідства, і організатори, і замовники виведені з-пі суду.

– Тобто, не варто розраховувати на те, що ми все таки почуємо імена замовників?

– Не почуємо їх у вироці.

Георгій Сатаров
Георгій Сатаров

– На Вашу думку, як змінилася Росія за ці два роки після вбивства Бориса Нємцова?

Росія надзвичайно змінилася до вбивства. В іншому випадку, воно було б неможливим. Вбивство Бориса Нємцова не сколихнуло суспільство, і не стало причиною якихось серйозних змін, яких можна було б очікувати

– Росія надзвичайно змінилася до вбивства. В іншому випадку, воно було б неможливим. Зміни, які стали потім, на жаль, не значні. Я кажу «на жаль», оскільки вбивство Бориса Нємцова не сколихнуло суспільство, і не стало причиною якихось серйозних змін, яких можна було б очікувати.

– Якою зараз є роль опозиції у Росії?

– Зрозуміло, що вона зараз непорівнянно менш важлива, ніж вона було у часи єльцинського хаосу, коли опозиція відігравала серйозну роль. Також, безумовно, вона менш важлива, ніж під час хвилі протестів у 2011-2012 роках. Це очевидно. І якщо порівнювати у часі, то зараз я не бачу ознак посилення її важливості.

– Дехто звинувачує опозицію Росії у недостатній активності, що вона наразі обмежується лише проведенням акцій пам’яті Немцова. Чи погоджуєтеся Ви з цим, або ж російська опозиція просто не має інших можливостей?

Головне, чого зараз бракує опозиції – це згуртованості. Через це її роль і є низькою

– Думаю, що можливість є. Головне, чого зараз бракує опозиції – це згуртованості. Через це її роль і є низькою.

– Чи є наразі у Росії лідер, який може об’єднати опозицію?

– Ні.

  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG