Доступність посилання

ТОП новини

Exxon Mobil хоче звільнення від санкцій США, щоб працювати з Росією у Чорному морі – ЗМІ


Президент Росії Володимир Путін у 2013 році нагородив Рекса Тіллерсона «Орденом дружби»
Президент Росії Володимир Путін у 2013 році нагородив Рекса Тіллерсона «Орденом дружби»

Енергетичний гігант, американська багатонаціональна компанія, яку до призначення на посаду державного секретаря США очолював Рекс Тіллерсон, звернулась до мінфіну США із запитом звільнити її від дій санкцій, які обмежують співпрацю із Росією через дії останньої щодо України. Про це повідомляє видання Wall Street Journal з посиланням на анонімні джерела в уряді США.

Компанія хоче відновити спільний із російською компанією «Роснєфть» проект, який було запущено за участі нинішнього голови зовнішньополітичного відомства США Рекса Тіллерсона.

«Санкції США, спрямовані проти спільних з «Роснєфтю» проектів та поширюються на передачу технологій, забороняють американським компаніям укладати угоди з приводу розробки покладів в Арктиці, Сибіру та Чорному морі, які потребували би ознайомлення Росії із передовими технологіями буріння. Санкції накладені після анексії українського Криму Росією у 2014-му році також забороняють ділові контакти з головою «Роснєфті» Ігорем Сечіним. При цьому зазначається, що «він продемонстрував цілковиту вірність Володимиру Путіну, що зумовило його нинішню посаду», – зазначає видання.

WSJ наголошує, що санкції, накладені на Росію, зупинили значну угоду, яку Exxon, під керівництвом Тіллерсона уклав із «Роснєфтю» у 2012-му році. Угода надавала Exxon доступ до розвідки нафти в арктичних водах Росії, право бурити з використанням новітніх технологій у Сибіру та можливість проводити глибоководні дослідження у російській частині Чорного моря.

Путін також заявляв, що Exxon та «Роснєфть» протягом співпраці можуть проінвестувати загалом 500 мільярдів у проект. Частково саме за участь у розвитку спільного проекту Тіллерсон отримав у 2013-му році російський «Орден дружби».

Видання також підкреслює, що не володіє інформацією щодо того, чи компанія звернулась до мінфіну до призначення Тіллерсона на урядову посаду.

Exxon активно виступав проти санкцій. Вони витрачали мільйони на лобіювання проти санкцій
Роберт Менендес

Компанія Exxon Mobil за головування Тіллерсона, активно виступала проти санкцій щодо Росії. Про це грудні у ході слухань про призначення Тіллерсона на посаду державного секретаря США заявляв сенатор-демократ Роберт Менендес.

«Exxon активно виступав проти санкцій. Вони витрачали мільйони на лобіювання проти санкцій. Вони лобіювали проти мого законопроекту в підтримку України саме через питання санкцій. Мене непокоїть, що якщо він має таке негативне ставлення до санкцій, то що він буде використовувати в якості мирного дипломатичного інструменту, щоб змусити Росію припинити порушувати суверенітет України, бомбувати цивільне населення в Алеппо чи утримувати грузинські території?» – зазначив тоді Роберт Менендес.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG