Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 15:55

Росія заважає припиненню бойових дій на Донбасі – тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ


Представники спостережної місії ОБСЄ спілкуються з українським військовим біля Золотого на Луганщині, вересень 2016 року

Росія підриває зусилля з припинення бойових дій на сході України, відмовляється засуджувати залякування місії ОБСЄ, продовжує порушувати права опозиції в Криму. Про це заявила тимчасово повірена в справах США в ОБСЄ Кейт М. Бернс під час промови 4 травня перед постійною радою ОБСЄ у Відні.

Бернс навела приклади порушення Росією режиму припинення вогню та розведення сил на сході України.

Протягом тижнів спільні російсько-сепаратистські сили тримали 30 одиниць забороненої зброї, включаючи танки та гаубиці за 15 кілометрів від району розведення сил
Кейт Бернс

«Росія продовжує поведінку, яка підриває припинення бойових дій. 29 квітня спостережна місія ОБСЄ знову чула постріли в районі розведення сил під Станицею Луганською. Це перезапустило відлік часу припинення вогню перед розведенням сил. Спостережна місія повідомила, що постріли робились з території під контролем сепаратистів. 14 квітня, в той же день, коли сили сепаратистів під проводом Росії оголосили про готовність відійти від Станиці Луганської, спостережна місія звітувала про напад спільних російсько-сепаратистських сил на українські позиції. Протягом тижнів спільні російсько-сепаратистські сили тримали 30 одиниць забороненої зброї, включаючи танки та гаубиці за 15 кілометрів від району розведення сил», – повідомила Бернс.

Вона підкреслила, що неухильне дотримання режиму припинення вогню та розведення сил є визначною передумовою для виконання Мінських угод.

Кейт Бернс висловила жаль з приводу того, що Росія не підтримала частину заяви ОБСЄ де засуджуються спроби залякати або нажахати спостерігачів ОБСЄ, а також йдеться про необхідність гарантувати доступ місій по всій Україні без обмежень, зауважень чи зволікань.

Лише минулого тижня спільні російсько-сепаратистські сили 13 разів обмежували доступ спостережних місій
Кейт Бернс

«Відмова Росії приєднатись до решти країн-учасників і повністю підтримати спостерігачів співвідноситься з тим, що вона не забезпечує доступ місій по всій території України, зокрема на територіях, підконтрольних спільним російсько-сепаратистським силам. Обмеження в доступі разом з погрозами та залякуваннями послаблюють спостережну місію. Лише минулого тижня спільні російсько-сепаратистські сили 13 разів обмежували доступ спостережних місій», – наголосила Кейт Бернс.

Росія продовжує порушувати права тих, хто протистоїть незаконній анексії Криму, йдеться в промові.

«Ми закликаємо припинити переслідування незалежного журналіста Миколи Семени. Фіктивний суд над ним поновився 3 травня – у Всесвітній день вільної преси після 5-тижневої перерви», – зазначила Бернс.

Російська агресія проти України розхитує основи на яких ґрунтується безпека та стабільність Європи
Кейт Бернс

«Російська агресія проти України розхитує основи на яких ґрунтується безпека та стабільність Європи, і прямо суперечить ідеї цілісної, вільної та мирної Європи, – йдеться у доповіді. – Сполучені Штати рішуче підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України, непорушність її міжнародно-визнаних кордонів».

«Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо намагання Росії змінити кордони України. Разом з нашими європейськими партнерами ми заявляємо, що наші санкції проти Росії залишаться в силі, доки вона повністю не виконає Мінські домовленості, а санкції, пов’язані з Кримом, будуть в силі, доки Росія не поверне Україні контроль над півостровом», – зазначає тимчасово повірена в справах США в ОБСЄ Кейт М. Бернс у промові перед постійною радою ОБСЄ у Відні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG