Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 19:58

Радіо Свобода Daily: офіційне відкриття «Євробачення-2017» створило «голівудську» атмосферу


Головна сцена «Євробачення-2017» в Міжнародному виставковому центрі, де відбудуться півфінали та фінал музичного фестивалю

Доброго ранку!

«Голівудська» атмосфера червоної доріжки

Офіційне відкриття «Євробачення-2017» створило в Києві особливу «голівудську» атмосферу. Поблизу Маріїнського палацу розстелили 265-метрову червону доріжку – рекордну за історію пісенного конкурсу. Нею по черзі крокували всі 42 делег«голівудську» атмосферуації країн-учасниць «Євробачення», відповідаючи на запитання журналістів та фотографуючись на пам’ять на тлі українських печерських пагорбів. Конкурсанти щедро сипали компліментами на адресу Києва, українських страв та погоди. Пересічні українці чути це могли лише із прямої трансляції – центр міста перекрили та пильно охороняли під час офіційного відкриття.

Окупований Крим: неприбрані пляжі та «міфічні» туристи

Втім, якщо у столиці офіційно стартував пісенний конкурс, то в окупованому Криму – безлюдний курортний сезон. Саме так можна його охарактеризувати. Адже за п'ять днів до офіційного відкриття курортного сезону в Криму з'ясувалося, що до приїзду туристів готова лише чверть місцевих пляжів – 109 із 428. Наймасовішим місцем скупчення туристів, яке можна роздивитися через веб-камери, став басейн готелю «Ялта-Інтурист». Можливо, серед них ховаються загадкові іноземні туристи, в присутності на півострові яких переконують підконтрольні Росії кримські чиновники.

Басейн готелю «Ялта-Інтурист», 3 травня 2017 року
Басейн готелю «Ялта-Інтурист», 3 травня 2017 року

«Фрексіту» не буде

Французький політик-центрист Емманюель Макрон стає переможцем президентських виборів. За нього у другому турі проголосувала більшість французьких виборців – 65,1 відсотка, свідчать перші оцінки результатів голосування. Його суперниця, лідер праворадикальної партії «Національний фронт» Марін Ле Пен набрала, за цими даними, 34,9 відсотка голосів, що також є рекордним результатом для французьких політиків-націоналістів.

Підсумки президентських виборів в одній із ключових країн континенту надовго визначать розвиток Європейського союзу і те, які цінності будуть превалювати серед європейців. Для українців це теж означає вибір майбутнього, пише у своїй статті політичний оглядач Віталій Портников.

І про інші події у світі.

Росіяни вийшли на мітинг до річниці протесту на Болотній площі. Завершилося без інцидентів

Тим часом у Варшаві відбувся масовий протест проти владної партії «Право і справедливість».

«Сталінське метро» під Дніпром

«Сталінське метро» – таку народну назву отримав радянський проект Народного комісаріату шляхів сполучення (НКШС), що мав назву «Будівництво №1» і перебував під грифом «секретно». Він передбачав залізничний рух під Дніпром у Києві. Планувалося, що потяги під водою ходитимуть у двох напрямках, а за необхідності рейки можна буде перекласти в такий спосіб, щоби тунелями могли рухатися автомобілі або навіть танки.

У травні 2017 року проект має первинний вигляд, який йому залишили ще з часів Другої світової війни – залишки тунелів, розкиданих по берегах Дніпра. Наші журналісти відвідали частину залишків південного тунелю – «титул №6» на Жуковому острові та острові Водників і принесли у редакцію фото, якими хочемо на завершення поділитись і з Вами.

Відпочивайте з користю!

Ваше Радіо Свобода Daily

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG