Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2019, Київ 15:04

Продаж побутової техніки. Відтепер є обов'язковим касовий апарат


Від 8 травня побутові товари в Україні мають продаватися виключно через касовий апарат. Це стосується не тільки великих мережевих крамниць, а й кожного – навіть дрібного – підприємця. Таку постанову ухвалив Кабінет міністрів, додавши перелік відповідних товарів. У списку понад 300 одиниць, серед яких холодильники, плити, котли, кондиціонери, телефони та колонки.

Постанова Кабміну щодо побутових товарів вже набрала чинності, але не всі підприємці одразу встановили касові апарати. Деякі дрібні торговці не вбачають в цьому потреби і ховаються під вивіскою «Сервісне обслуговування», так і зазначаючи у виписаному від руки чекові.

«Я вам дам і випишу чек, але при цьому випишу «сервісне обслуговування телефону», і дам гарантію на бе-ушний телефон 1 місяць. А на новий теж випишу, ну не касовий, а від руки, тому, що ми видаємо без печатки. Як приватні підприємці».

А якщо ви хочете, щоб чек був касовий, то варто йти у великі крамниці, радять дрібні підприємці. Дбаючи про свою репутацію, великі мережеві магазини встановили апарати ще до ухвалення відповідної постанови Кабміну і їхні продавці з гордістю заявляють, що мають їх: «Аякже, обов’язково».

Деякі, навіть мережеві, крамниці в метро все ж мають проблему щодо відсутності касових апаратів. Тут чеки виписують хоч і від руки, але вже з печаткою.

«Ми гарантію виписуємо. Я чек можу виписати , я все можу виписати, у мене все є. Якщо ви використовуєте, оплачуєте через приват, через картку, то є все. А так ні. Я виписую чек і ставлю штамп. Тобто гарантія є з штампом теж».

Законослухняні підприємці почали встановлення касових апаратів саме 8 квітня, хоч раніше ними не користувалися. Вони скаржаться, що ця постанова суттєво ускладнила їм життя. Тепер вони мають докласти великих зусиль та витратити кошти на встановлення касового апарату.

«По-перше, потрібно людину навчати, потрібно бухгалтерію повністю вести. Тобто раніше ми могли вести її дистанційно, в нас була людина, яка вдома робила це все. А зараз потрібно людину наймати, апарат оплачувати»

Але легковажність тих, хто досі не встановив касового апарату і не зробить цього найближчим часом, може мати для них надзвичайно погані наслідки. Так, за порушення постанови Кабміну підприємцям загрожують штрафи або арешт техніки.

Не кожен підприємець захоче проводити через касовий апарат – Дорошенко

Українські експерти не очікують жодних позитивних змін від початку дії постанови. Керуючий партнер юридичної компанії Proxima Олексій Дорошенко висловив переконання, що працюватимуть підприємці, як і раніше.

«Ті, хто працює зараз легально, будуть продовжувати працювати легально, – каже він. – Ті, хто працював, як приватний підприємець, тобто продавав невеликі об’єми, працюватимуть так само, як працювали до цього. Тільки вся техніка в них буде дещо дорожчою, саме через те, що вони повинні будуть заплатити ще й за те, щоб вони могли спокійно працювати».

Не кожен підприємець захоче проводити товар через касовий апарат, тому дрібні продавці побутової техніки підуть в тінь, вважає Олексій Дорошенко.

Постанова щодо побутових товарів Кабінету міністрів України була ухвалена 16 березня, а 8 травня вона набула чинності.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG