Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 15:58

Ніяких рішень за спиною України не буде – посол України у США про зустріч з Трампом і Пенсом


Президент США Дональд Трамп (п) зустрівся з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним в Овальному кабінеті Білого дому, Вашингтон, 11 травня 2017 року

Щоб підтвердити підтримку України з боку Сполучених Штатів, Президент США Дональд Трамп та віце-президент Майк Пенс після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим прийняли у Білому домі міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Підтримка США українського суверенітету та територіальної цілісності є непохитною, повідомили з Білого дому після зустрічі українських дипломатів з віце-президентом Пенсом. Під час зустрічі Пенс підкреслив, що Мінські угоди залишаються найбільш реалістичним шляхом до миру, говориться у прес-релізі Білого дому. Цю зустріч можна беззаперечно назвати прикладом дипломатичної еквілібристики. Про її подробиці в ефірі «Голосу Америки» розповів посол України у США Валерій Чалий.

– Що відбувалось, насправді, за лаштунками цієї зустрічі, як її вдалося організувати?

– Я хотів би привітати не стільки політиків українських, які різні робили заяви стосовно наших можливостей доступу до керівництва Сполучених Штатів, але український народ. Тому що це чіткий меседж, що Сполучені Штати поруч з нами і підтримують нас. Стосовно еквілібристики – я думаю, що слово не дуже правильне. Якраз у цьому випадку еквілібристики не було, а була довга наполеглива суто дипломатична робота, яка здійснилася тут, у Вашингтоні і у Києві. Я дуже вдячний всім, хто був залучений, тому що все почалось не сьогодні, це все почалось ще із зустрічей міністра закордонних справ Павла Клімкіна з його візаві – державним секретарем. Два рази зустрічались вони з Рексом Тіллерсоном. Була зустріч президента України Петра Порошенка з віце-президентом Сполучених Штатів Майком Пенсом, дуже продуктивна зустріч, яка заклала імпульс подальшим зустрічам і контактам, тому робота була серйозна.

Привідкрию таємницю, можливо на це звернули увагу, що не було зустрічі саме з Рексом Тіллерсоном. Причина дуже банальна: ми навіть не просили цієї зустрічі, тому що дві вже відбулось. У наших дипломатичних відносинах немає такого, щоб зустрічатися кожний тиждень. Я думаю, що це результат ґрунтовної постійної роботи. Більше того, у нас же була підготовча робота ще до того, про що мало хто знає і на це не звертають уваги. Міністр закордонних справ, я його супроводжував, ми зустрілись з радником національної безпеки віце-президента Андреа Томпсон. Ми зустрілись з командою, яку очолює новопризначена заступник помічника президента по Європі і Росії Фіона Хілл, яку всі знають, що вона дуже глибоко орієнтується в ситуації. Це нова команда і ми якраз вели змістовні розмови по всьому спектру не тільки Мінських угод. Тому все це підготовча робота, яка завершується зустрічами з керівництвами держави.

– Було багато дискусій, що фотографа ТАСС запросили (на зустріч Дональда Трампа із Сергієм Лавровим, главою МЗС Росії – ред.). Яким чином українці отримали фотографії? Чи мали Ви свого фотографа там?

– Скажу відверто: після того, як дуже багато коментується по якихось датах, можливих очікуваннях, ми вирішили звітувати про результат. І це, в принципі, я вважаю правильно. Тому ми сказали про те, що відбулось. На відміну від тих повідомлень щодо російських фотографій, зустрічей – наші дуже скоординовані. Ми з американськими партнерами все координуємо, в тому числі можливість публікації протокольних знімків. Це протокольні фотографії до ладу.

– Тепер по змісту. Які важливі меседжі для нас, щоб українці почули, що ми очікуємо від Сполучених Штатів сьогодні?

– Три чітких меседжі. Перший – підтримка територіальної цілісності і суверенітету, а це значить не тільки Донбас, але й Крим. Другий – це відповідальність Росії, про що чітко заявлено росіянам про врегулювання ситуації на Донбасі. І третій – це, якраз, допомога Україні, і це меседж, в тому числі й українському народу, і американським українцям тут. За що я, до речі, подякував президенту Трампу за те, що він після цієї зустрічі фактично дав такий меседж кільком мільйонам українців, які також працюють у Сполучених Штатах і платять податки у Сполучених Штатах. Тому, це головні речі, які нам сьогодні потрібні. Ніяких рішень за спиною Україне не буде, в цьому нас запевнили, і ці зустрічі показують, що це чітка політика нової адміністрації.

– Ви мали можливість буквально кількома фразами перекинутись із президентом Трампом. Що він сказав?

– Насправді, це не перший раз, просто не все афішується, не все розповідається. Я сказав, що головне для мене було підкреслити важливість і України, і Європи, і цей меседж для українського народу, для українців тут. І в тому числі, це є меседж, мабуть, і багатьом республіканцям, які підтримують Україну, і демократам в Конгресі, які, до речі, останнім часом звертались із серією листів, за що я їм вдячний. І, до речі, були листи від української діаспори. Так що це наш спільний успіх, але це не фінал історії. Я думаю, що для того, щоб отримати результат, треба працювати і надалі, спільно. І я вдячний за цю співпрацю в 25 рік наших дипломатичних відносин Сполучені Штати – Україна.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG