Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 07:08

За 25 років USAID вклало в Україну понад два мільярди доларів


Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) відзначило 25 років співпраці з Україною. За ці чверть століття американський уряд надав Україні понад два мільярди доларів технічної допомоги на здійснення реформ у найрізноманітніших сферах – самоврядуванні й аграрному секторі, освіті й охороні здоров’я... Ця сума безоплатної допомоги – найбільша з будь-коли наданої Україні від імені однієї організації. Відзначаючи ювілей, партнери згадували найуспішніші проекти і будували плани на майбутнє.

Від допомоги фермерам, що освоюють нові технології вирощування картоплі, до допомоги ВІЛ-інфікованим і новацій у лікуванні туберкульозу. Від тренінгів для членів виборчих комісій і спостерігачів на виборах до енергетичної реформи і скорочення викидів парникових газів. Навіть запровадженням незалежного тестування випускників шкіл, що дало змогу абітурієнтам вступати до вишів без хабарів, українці зобов’язані програмам Агентства США з міжнародного розвитку.

USAID – ця абревіатура розшифровується як «Агентство США з міжнародного розвитку». А ще англійське слово «AID» означає «допомога». Тож агентство – це такий собі спецназ американської безвідплатної допомоги, який приходить туди, де її потребують найбільше.

Україні виділили 19 мільйонів доларів на електронне врядування (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

В Україну USAID прийшов навесні 1992-го, одразу після здобуття незалежності, коли країна була на межі економічного колапсу. За 25 років, що минули відтоді, американські платники податків вклали в Україну понад два мільярди доларів технічної допомоги.

«Багато наших програм мали величезний успіх. І ми готові продовжувати нашу роботу. У нас в Україні чудові партнери. І в уряді, і в громадянському суспільстві, в приватному секторі. Ми знаємо, що можемо досягти ще більшого», – говорить директор Регіональної місії USAID в Україні, Білорусі і Молдові Сюзан Фрітц.

Марі Йованович
Марі Йованович

Посол США в Україні Марі Йованович каже: «Закладено основу для ще більшого успіху. Зміни, яких українці досягли за останні 25 років – очевидні. Ми розуміємо, які ваші очікування від уряду і яким ви бачите своє майбутнє. І ми готові підтримувати український народ на шляху до більш процвітаючого, демократичного і безпечного суспільства».

Проекти агентства часто називають частиною «Плану Маршалла» для України. І зараз, кажуть в уряді, країна потребує продовження цих програм.

Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр міністр України, говорить: «Ми розраховуємо, що ця допомога не буде зменшуватися і на 2018 рік. Бо, на жаль, Україна продовжує її потребувати. І ми потребуємо поки що плеча і підтримки не тільки в політичній сфері, а поки що й в економічній».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG