Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 08:42

У Празі вирішили підтримати вояка з України


У Празі вирішили підтримати українського вояка
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Подати руку Україні прийшли у Празі до одного з найпрестижніших театрів чеської столиці відомі чеські актори та співаки. Акції з назвою «Подай руку Україні» вже третій рік поспіль організовує українська громадська організація «Форум культур». Нинішня акція відбувалася за підтримки українського посольства в Празі, а зібралися на неї понад 200 глядачів, переважно чехів, які співчувають українській справі. Гроші, отримані з продажу квитків, пішли на допомогу в лікуванні та реабілітації важкопораненому українському вояку з Ковеля.

Фойє театру «Гібернія», де відбувся вечір на підтримку України, було переповнене відвідувачами настільки, що додаткові стільці організаторам довелося позичити з сусіднього «Громадського будинку», відомої сецесійної будови в центрі Праги.

Актори популярного комедійного шоу «Навстоячки», чеські та українські співаки прийшли підтримати Україну, яка поступово зникає з головних новин, а російська агресія на сході країни перетворюється на «невидиму війну». Тому для організаторів вечора було важливо нагадати, що війна в Україні не припинялася ні на один день. Перед початком концерту про це плинною чеською мовою говорив новий посол України у Чехії Євген Перебийніс.

Виступати з комедійним шоу після того, як посол говорив про 10 тисяч загиблих, десятки тисяч поранених і два мільйони біженців у власній країні, для чеських акторів було нелегко, зізнається актор і ведучий шоу Домінік Гержман Лев.

Коли я чув слова посла України в Чехії про кількість поранених, загиблих та людей, які були змушені пересилитись, – це вибиває ґрунт з-під ніг.
Домінік Гержман Лев

«У мене була вступна промова, і я розраховував на більш-менш веселу ноту, але коли я чув слова посла України в Чехії про кількість поранених, загиблих та людей, які були змушені переселитись, – це вибило ґрунт з-під ніг. Коли я вийшов на сцену і заговорив до людей, мушу зізнатися, мені було трохи не по собі, тому що я мав оголосити комедійну виставу – і це було дуже непросто. Тому я хочу сказати, що це така річ, яка стосується абсолютно кожного. І нас, чехів, також», – сказав чеський актор.

Відома актриса Естер Кочічкова сказала, що прийти на цей вечір для неї була природня, але й важлива справа, бо впродовж багатьох років на сцені вона познайомилась з багатьма українцями і вважає, що чехам є чого повчитися в українців, зокрема їхній національній самосвідомості.

У Празі вирішили підтримати українського вояка – Естер Кочічкова
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:21 0:00

Я в Празі познайомилася з кількома десятками українців, зокрема зі співачкою Катериною Кольцовою. Я пізнала українців, як дуже гордих людей
Естер Кочічкова

«Я в Празі познайомилася з кількома десятками українців, зокрема зі співачкою Катериною Кольцовою, з якою ми разом грали в театрі. Я пізнала українців, як дуже гордих людей, і мені здається, що це дуже важлива риса, бо я думаю, що нам цих властивостей бракує», – зазначає чеська актриса.

Організатор концерту, голова «Форуму культур» Ростислав Прокоп’юк говорить, що його друзі-актори радо відгукнулися на його пропозицію щодо благодійного вечора, але захотіли допомогти не просто абстрактно цілій країні, а конкретній людині, з конкретною історією.

У Празі вирішили підтримати українського вояка – Ростислав Прокоп'юк
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

«Було до мене поставлено питання: конкретна доля, конкретна людина. Вони сказали, ми хочемо конкретну річ, конкретну допомогу. І я знайшов конкретну людину в Ковелі, це хлопець – Павло Солоха. Він зараз лікується у приватному реабілітаційному центрі в Києві, там потрібна довга і дорога реабілітація», – розповів організатор акції Ростислав Прокоп’юк.

  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG