Доступність посилання

ТОП новини

«Безвіз наш». Залишилися формальності


Церемонія підписання рішення ЄС про запровадження безвізового режиму для громадян України. Брюссель, 17 травня 2017 року
Церемонія підписання рішення ЄС про запровадження безвізового режиму для громадян України. Брюссель, 17 травня 2017 року

Історичним днем для України і Євросоюзу назвав підписання безвізу президент України Петро Порошенко. У середу у Страсбурзі підписали необхідний для спрощення візового режиму документ. Тепер залишилося дочекатися його публікації в Офіційному журналі ЄС, і через 20 днів рішення набуде чинності – орієнтовно 11 червня. У Міністерстві закордонних справ України нагадують, що для безвізових подорожей потрібен біометричний паспорт. І чималі кошти, на чому наголошують оглядачі.


Розчерк пера – і «безвіз наш». У будівлі Європарламенту у Страсбурзі в середу, 17 травня, підписали законодавчий акт Євросоюзу, необхідний для запровадження безвізового режиму для громадян України.

«Це абсолютно історичний день, – заявив присутній на церемонії президент України Петро Порошенко. – Україна повертається до європейської родини. Україна прощається востаннє з радянською і російською імперіями».

У Європарламенті підписали угоду про «безвіз» для України (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00


Про що потрібно пам’ятати

Йдеться про скасування віз на короткотермінове перебування в країнах, що входять до Шенгенської зони: у всіх країнах-членах Євросоюзу (крім Великої Британії й Ірландії). Також без віз можна буде їздити до Ісландії, Норвегії, Швейцарії та Ліхтенштейну. У цих країнах безвізовий режим дозволятиме перебувати 90 днів упродовж кожного періоду в 180 днів.

Як наголосив в ефірі Радіо Свобода Василь Кирилич, начальник управління консульського забезпечення департаменту консульської служби МЗС України, важливо пам’ятати, що для безвізових мандрівок у Європу потрібно оформити біометричний закордонний паспорт. Власникам небіометричних паспортів, як і раніше, потрібна буде віза.

«Але біометричний паспорт не є вичерпним аргументом вашого права перетнути кордон», – зазначає Василь Кирилич.


«Маючи біометричний паспорт, ви також мали б чітко сформулювати мету своєї поїздки – чи то туристичну, чи то ділову, – пояснює Василь Кирилич. – Дуже є важливим також підтвердження місця вашого проживання. Може постати питання, скажімо, за якою адресою проживає особа, яка вас запрошує».

Крім того, важливим є підтвердження матеріального забезпечення. На сайті Єврокомісії є перелік сум, залежно від країни, скільки коштів треба мати при собі, плануючи поїздку. Як пояснює Василь Кирилич, ідеться в середньому про 60-80 євро на добу.


Капітоненко: «Краще мати перспективу, ніж не мати»

На думку експерта Інституту суспільно-економічних досліджень Миколи Капітоненка, саме вартість поїздок до Європи може зрештою стати ключовою перепоною для багатьох українців, попри навіть спрощення візового режиму з ЄС.

«Це досягнення на перспективу, – сказав він в ефірі Радіо Свобода. – Ним зараз не зможуть скористатися не лише більшість жителів окупованих територій, але й багато тих українців, які просто не зможуть дозволити собі поїхати до Європи з тим рівнем соціально-економічного життя, яке в нас є. Але це не означає, звісно, що цим у майбутньому не скористаються діти й онуки. Краще мати перспективу, ніж не мати».

За словами оглядача, після того, як безвіз для України набуде чинності, Україні важливо і надалі напрацьовувати оптимальний формат відносин із Євросоюзом. «Нам потрібно розуміти, яким буде місце України в Європі, де ми хочемо бути, зважаючи на те, що членами ЄС ми не станемо в найближчому майбутньому, – зазначає Капітоненко. – Якою буде наша співпраця, чи обмежиться вона форматом підписаної Угоди про асоціацію, чи здатні ми використати весь потенціал, який ця угода має. Зрештою, треба буде подивитися, яким буде сам ЄС».

Раніше цього місяця міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що після набуття чинності безвізу Україна, а також Молдова та Грузія «заслуговують на новий формат переговорів, так звану посилену асоціацію». Він додав, що діалог із ЄС щодо нового формату вже триває.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG