Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 12:46

Україні стане складніше купувати американську зброю, якщо бюджет Трампа затвердять


Радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби, отримані Україною від США у рамках військової допомоги, листопад 2015 року

Бюджетні ініціативи Білого дому зачіпають військове співробітництво з Україною. Зокрема, проект бюджету США на 2018 фінансовий рік, який у вівторок представить Білий дім, передбачає істотне скорочення програми фінансування продажу військової техніки іноземним державам (FMF), а також заміну механізму фінансування з грантів на кредити.

Програма FMF адмініструється Держдепартаментом і передбачає надання грантів союзникам США на купівлю американського військового устаткування.

В бюджеті США на 2017 рік закладено надання 42 мільйонів доларів в рамках цієї програми для України, за даними Security Assistance Monitor. Для найбільших реципієнтів цієї програми Ізраїлю та Єгипту, фінансування передбачене на рівні 3,1 та 1,3 мільярда доларів відповідно.

«З переходом FMF з грантів на кредити, для більшості країн буде важче отримати американську зброю та військові навчання», – твітує американський журналіст Кайл Етвуд.

Тим часом, ініціативу критично сприйняли в Конгресі, пише DefenseNews. В березні сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем зауважив: «Інколи треба надавати субсидії союзникам, вони купують американське устаткування і платять ... Покажіть мені, чому кредит краще для нашої національної безпеки. Останнє, чого я прагну, це щоб наші союзники звертались до росіян та китайців, тому що ми недалекоглядні і ганяємось за копійками», – повідомляє DefenseNews.

Критики програм зауважують, що переведення грантів на кредити зробить закупівлю американської зброї більш дорогою альтернативою і посилить конкурентні позиції виробників більш дешевої зброї, таких як Китай та Росія.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG