Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 11:36

Переговори щодо Донбасу: Україна готова до обміну полоненими вже у червні


Посол Мартін Сайдік під час переговорів у Мінську

Мінськ – У столиці Білорусі 24 травня відбувся черговий раунд переговорів Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. На ній домовилися обмінятися списками на обмін полоненими до кінця тижня.

Минулого разу українська сторона заявляла про подолання головної перешкоди для обміну полоненими, які утримуються у рамках конфлікту, – верифікації (підтвердження) їхніх бажань залишитися після звільнення на підконтрольній Києву території або поїхати на окуповані території.

Українська сторона заявила на засіданні, що наполягає на узгодженні списків на обмін до кінця цього тижня та затвердження дати обміну на червень цього року.

Треба поважати правопорядок України – посол Сайдік

За останніми даними, у полоні бойовиків залишається 128 українських військових, бойовики визнають тільки 50 із них та хочуть обміняти на них понад 600 своїх утримуваних осіб. І проблемою дійсно була верифікація бажання тих із них, хто після обміну хотів би залишитися на території, підконтрольній Києву. Кілька сотень із них не хочуть їхати на окуповані землі. Точну цифру сторони не називають, але кажуть, що таких багато.

Посередник на переговорах від ОБСЄ посол Мартін Сайдік відповів на питання Радіо Свобода, чи можливий обмін полоненими за принципом «усіх на усіх» вже у червні, як цього вимагає Україна.

Треба поважати правопорядок України як правової держави, верховенство права та дотримання процедур
Мартін Сайдік

«Чим більше ми займаємося цими питаннями, тим глибше ми розуміємо, наскільки складний цей процес, і, звичайно, треба поважати і правопорядок України як правової держави, верховенство права та дотримання процедур. Маємо надію, що сторони дійсно наближуються, ми наблизилися, я можу це сказати з гордістю, із процесом верифікації», – зазначив Сайдік.

Бойовики хочуть говорити з Медведчуком

Представниця України у підгрупі з гуманітарних питань Ірина Геращенко повідомила, що переговори стосовно обміну йдуть важко, що «представники ОРДЛО заявили, що вони будуть обговорювати списки на звільнення тільки з Віктором Медведчуком, який сьогодні не зміг взяти участь у засіданні», а також вимагають продовження процедури верифікації, зокрема й тих осіб, які вже перебувають на свободі, випущені за так званим «законом Савченко».

Це сценарій затягування звільнення заручників
Ірина Геращенко

«Це сценарій затягування звільнення заручників», – заявила Ірина Геращенко.

Перед сьогоднішнім засіданням Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську представник окупованих районів Донецької області Денис Пушилін виступив із заявою, в якій повторив іншу передумову для обміну полоненими – вимогу ухвалити закон про амністію бойовиків, який начебто відкриває обмін за формулою «всіх на всіх».

Українська сторона наголосила, що заради звільнення всіх незаконно утримуваних готова передати всіх, хто є в списках ОРДЛО, стосовно яких українське законодавство дозволяє процедуру помилування.

«Ми готові у червні вийти на звільнення. Головне – згода і бажання іншої сторони, якої сьогодні не було продемонстровано», –заявила Ірина Геращенко.

Інфографіка цивільних жертв на лінії зіткнення на Донбасі
Інфографіка цивільних жертв на лінії зіткнення на Донбасі

Цифра загиблих цивільних осіб виросла за рік на 120 відсотків – Сайдік

На лінії зіткнення на Донбасі продовжуються обстріли та далі гинуть люди. Перші дні травня стали найбільше смертоносними для цивільних осіб на лінії розмежування на Донбасі. Про це сьогодні заявив посол Сайдік, посилаючись на статистику ООН.

«Дуже сумно, що кількість загиблих цивільних осіб виросла за рік на 120 відсотків. Це підтверджується доповідями СММ ОБСЄ. Це є результатом продовження використовування важкого озброєння та затягування процесу розмінування», – сказав Сайдік.

Інфографіка районів, де найбільше обстрілів на лінії зіткнення на Донбасі
Інфографіка районів, де найбільше обстрілів на лінії зіткнення на Донбасі

85 відсотків усіх порушень відбуваються у кількох зонах: Авдіївка, Ясинувата, Маріуполь і Світлодар. Все це є явним порушення Мінських домовленостей, зазначив посол ОБСЄ.

«Я засуджую такий розвиток конфлікту та закликаю усіх учасників конфлікту поважати людське життя, дотримуватись своїх обов’язків, згідно з міжнародним правом, та захищати цивільне населення по обидві сторони від лінії зіткнення», – заявив Мартін Сайдік.

Підгрупа з питань безпеки на нинішньому засіданні визнала, що використання заборонених озброєнь не може залишатися безкарним.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи має відбутися 7 червня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG