Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:27

Еліта в Україні за 3 роки лишилася тією ж, просто «смотрящій» змінився – Касьянов


Касьянов: Порошенко – олігарх, і він йшов до влади захищати свої інтереси
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:19:49 0:00

Гості передачі «Ваша Свобода»: Юрій Касьянов, волонтер; Олександр Бригинець, народний депутат України (БПП).

Ваша Свобода | Три роки з Порошенком
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Вже у першому турі майже 10 мільйонів голосів за явки 60% виборців – рівно три роки тому Петро Порошенко здобув переконливу перемогу на виборах президента України. Ані Юлія Тимошенко, зі знову сплетеною після звільнення з тюрми косою, ані Олег Ляшко з вилами, ані Михайло Добкін цього разу без футболки з написом «Беркут» скласти конкуренцію Петрові Порошенку так і не змогли, як і решта кандидатів на посаду глави держави.

Олександр Лащенко: Пане Бригинець, така думка, що зараз гірше, ніж навіть за Януковича – це критиканство, чи є підстави так стверджувати?

Якщо взяти всіх президентів, то Кучма, Янукович мали дуже потужні повноваження. Що ж стосується Порошенка – повноваження значно обмежені
Олександр Бригинець

Олександр Бригинець: Що рівень життя став гірше, то це однозначно. Але тому, що Україна понівечена війною, потрощена, частини її відірвані. Але люди традиційно ставляться до президента, як до людини, яка відповідальна за все. Якщо взяти всіх президентів України, то деякі з них, такі як Кучма, Янукович, мали дуже потужні повноваження. Що ж стосується Порошенка – повноваження значно обмежені.

Ми живемо у парламентсько-президентській республіці. Дві головні сфери, за які відповідає президент – міжнародна і військова
Олександр Бригинець

Ми живемо у парламентсько-президентській республіці. Дві головні сфери, за які відповідає президент – міжнародна і військова. Зміни в армії відбулися нереально потужні, порівняти сьогоднішню українську армію з тією, яка була до 2014 року, навіть приблизно не можна.

Щодо міжнародної ситуації – «безвіз» нарешті дали Україні, Україна підписала Угоду про асоціацію, ООН прийняла багато рішень
Олександр Бригинець

Щодо міжнародної ситуації – безвіз нарешті дали Україні, Україна підписала Угоду про асоціацію, ООН прийняла багато рішень, Генасамблеєю ООН було ухвалене рішення, в якому Росія чітко названа агресором.

– Пане Касьянов, у «Фейсбук» можна прочитати Ваш кожен пост, як Ви оцінюєте Петра Порошенка. І також пишете, що народ хоче жити, як ніби війни немає. То, може, народ заслуговує такого президента Порошенка?

Юрій Касьянов (переклад): Безумовно, народ заслуговує на того правителя, якого й має. І обрання Порошенка на посаду президента було невипадковим, хоче це було спланованою, скажімо так, операцією нашого олігархату, який залишився, який хотів втримати країну в сфері свого впливу. Через три роки прибічники Порошенка будуть усе хороше, що відбувається в країні, записувати в його актив, а опоненти – все погане, що є в країні, записуватимуть у його пасив. Це звичайне, нормальне явище.

«Стало більше цукерок». Три роки президентства Порошенка (опитування)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00
Ми не збудували сучасну армію, ми відновили армію «совкового» зразка – у нас ті ж генерали, те ж мислення. Міністр оборони говорить, що не маємо наміру звільняти окуповані території, що є нонсенс
Юрій Касьянов

Я хочу нагадати, що на Майдані ми стояли не заради безвізу, не щоб увійти до Європи, а прагнули кардинальних, радикальних змін у країні, щоб країна розвивалася самостійно, економіка розвивалася не за олігархічною моделлю, щоб була сучасна армія, доступні освіта, медицина, ринкові відносини. Нічого не відбулося. Безумовно, є позитивні зміни скрізь. Не буває, щоб не було позитивних змін, тому що не тільки президент керує і щось робить у державі, а щось роблять звичайні громадяни. І воююча армія, безумовно, завжди змінюватиметься на краще – під час війни вона змушена це робити. Але ми не збудували сучасну армію, ми відновили армію «совкового» зразка – у нас ті ж генерали, те ж мислення, ми не налаштовані на перемогу. Міністр оборони говорить, що не маємо наміру звільняти окуповані території, що є нонсенс, на голову не налазить! Ясно, що він озвучує позицію президента.

Юрій Касьянов
Юрій Касьянов

Президент не виконав своїх обіцянок. Але найголовніше не це. Він ішов на вибори з популістськими обіцянками – давайте я на Інститутській відремонтую бруківку, війну виграю за 2-3 дні. Я не голосував за Порошенка. І я, і багато інших волонтерів доклали зусиль, щоб армія дійсно не була голою, босою і була оснащена бодай мінімально. У президента не було програми, що він робитиме в країні. Були популістські обіцянки партійної програми КПРС. Тому що наш президент є олігархом – йшов у владу в першу чергу захищати свої інтереси.

Чи не під час президентства Порошенка були створені НАБУ, НАЗК, САП?
Олександр Бригинець

Олександр Бригинець: Чи не під час президентства Порошенка були створені НАБУ, НАЗК, САП? Так, з корупцією боротися достатньо складно. Коли в корупції задіяна практично вся країна – ми знаємо, що дуже мало людей, які отримують виключно «білу» зарплату... Не завжди всі готові до будь-яких змін на будь-якому рівні. Коли вчора спостерігали за подіями, пов’язаними з податківцями, мене запитали, яким буде результат. Я кажу: головним буде той результат, що кожна людина побачить, що навіть той злочин, який хтось зробив кілька років тому, може бути розслідуваний.

Олександр Бригинець
Олександр Бригинець

– Пане Касьянов, то що, виходить, Україна програє з таким президентом, з такою елітою?

Ми бачимо, як інтегруються у владу люди, які за Януковича обіймали посади
Юрій Касьянов

Юрій Касьянов: Еліта залишилася тією ж, просто «смотрящій» змінився. Ми бачимо, як інтегруються у владу люди, які за Януковича обіймали посади. Це розпочалося через півроку після Майдану, коли вони зрозуміли – нічого страшного не сталося.

Не думаю, що буде третій Майдан. Але я думаю, що ми йдемо до того, що будуть якісь надсерйозні зміни. Навряд чи вони будуть у формі мирного Майдану, з піснями і танцями. Сама еліта доводить країну до краю. У Києві це не так помітно. Варто від’їхати від Києва за сотню кілометрів, щоб побачити зовсім інше життя.

Пасіонарна частина людей може повести за собою країну. Не може країна перебувати у стані застою так довго!
Юрій Касьянов

Найголовніше, що люди активні, самостійні, підприємці, науковці, люди, які й робили Майдан, втомилися. І ця втома наростає. Ця пасіонарна частина людей може повести за собою країну. Не може країна перебувати у стані застою так довго!

Слід посадити сотні чиновників, сотні генералів звільнити
Юрій Касьянов

Три роки топчемося на місці, роблячи то крок вперед, то назад, нічого серйозно не змінюється, а життя людське коротке. Заради людського життя вдаватися до радикальних заходів часом обов’язково потрібно. Слід посадити сотні чиновників, сотні генералів звільнити.

Наша еліта робить кроки, що на руку Путіну. Наша еліта мало чим відрізняється від російської – та ж сама партноменклатура
Юрій Касьянов

У деяких людей точно терпець увірветься. Знаючи, скільки в країні зброї, це величезна небезпека для всієї країни, не тільки для Порошенка. Можуть бути радикальні неформальні виступи, які можуть розвалити країну на догоду Путіна. Справа не в Путіні, на якого завжди показують пальцем, що він у всьому винен. Ні, це наша еліта робить кроки, що на руку Путіну. Наша еліта мало чим відрізняється від російської – та ж сама партноменклатура, їхні діти, які захопили владу, привласнили величезне національне надбання.

Майдан програв. Але ми маємо зробити висновки, щоб наступного разу не програти.

– Пане Бригинець, програв Майдан?

Протестні настрої активно підігріваються з Росії. У парламенті точно є сили, які цьому підіграють
Олександр Бригинець

Олександр Бригинець: Третього Майдану не буде, тому що Майдан – це мирне протистояння. Сьогодні мирне протистояння неможливе, тому що занадто багато зброї і занадто багато різних умовностей, коли людина не готова вбивати. Є протестні настрої, які в тому числі активно підігріваються з Росії. У парламенті точно є сили, які цьому підіграють.

Юрій Касьянов: Зараз Україні необхідно, щоб відповідальні громадяни з чистою совістю, з чистим минулим, у яких є ідеї, як реформувати країну, об’єдналися і повели за собою країну. Чи це буде мирно, чи немирно – це вже не має великого значення. Нам потрібна якась точка опори, від якої можна відштовхнутися. (Критична маса таких людей – ред.) до кінця року набереться.

  • 16x9 Image

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG