Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 23:04

Як звільнити білорусів від штампів російської пропаганди щодо України


Флешмоб проти російської пропаганди у Мінську, 31 жовтня 2016 року

Дипломатичним майданчиком переговорів щодо врегулювання військового конфлікту на Донбасі залишається столиця Білорусі Мінськ. У в лютому цього року — після дворічної перерви — Україна отримала в Республіці Білорусь свого нового посла. Ним став Ігор Кизим. У першому після вручення вірчих грамот інтерв’ю, яке дипломат дав Радіо Свобода, посол констатував, що частина білорусів перебуває під впливом штампів російської пропаганди щодо України. А як зауважив Радіо Свобода білоруський опозиціонер Франтішек Вєчорко, перемога над агресором стане визначальною не лише України, а й для Білорусі.

Тема українського телеканалу в Білорусі порушувалася під час нещодавньої зустрічі двох президентів. Петро Порошенко та Олександр Лукашенко бачились 26 квітня на заходах з нагоди річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС. Питання про мовлення українського каналу в Білорусі «знову порушили», каже посол Ігор Кизим.

Ігор Кизим
Ігор Кизим

«Було доручення, що конкретно потрібно зробити», – зазначив дипломат.

Про події в Україні білоруси, як і раніше, дізнаються переважно з російських телеканалів та соціальних мереж, підтверджує білоруський журналіст й громадський діяч, один із лідерів молодіжного крила опозиційного Білоруського Народного Фронту Франтішек Вєчорко.

Франтішек Вєчорко
Франтішек Вєчорко

«Середнє та старше покоління дивляться російські канали. Все, що вони знають про Україну, – це про «фашистів, бандерівців, розіп’ятих хлопчиків», – зазначив він.

Без перемоги України білоруська молодь не матиме позитивного прикладу – білоруський опозиціонер

Сама Білорусь, на думку Вєчорки, «живе за умов самоцензури, що створює інформаційний вакуум, не дає розвиватися ані людям, ані країні». «Навіть 25-30-річні проявляють обережність в прийнятті важливих рішень. Тому без вдалої демонстрації реформ, які проводяться в Україні, без успішного закінчення війни, яку Росія розпочала в Україні, білоруська молодь не матиме позитивного прикладу, який спонукатиме її на зміни», – зауважив громадський діяч і журналіст.

Між іншим, дехто з експертів вважає, що в Білорусі російський президент може розіграти черговий сценарій «кримнашизму». Таку ймовірність не виключає екс-радник Володимира Путіна, нині співробітник Інституту Катона в США Андрій Ілларіонов.

Андрій Ілларіонов
Андрій Ілларіонов

«Торік була створена (в ЗС РФ – ред.) Перша гвардійська танкова армія, якої не було. Її розпустили після розпаду СРСР. Її було відновлено, – зазначив Ілларіонов. – Подивіться, де розміщені основні ударні бронетанкові частини Першої гвардійської танкової дивізії? Вони всі на шосе, яке веде у Білорусь. Де формуються нові воєнізовані підрозділи? Вони не тільки вздовж українського кордону. Вони переважно вздовж білоруського кордону».

У вересні Москва та Мінськ запланували проведення спільних військових навчань «Захід-2017», найбільш масштабних, як стверджують військові експерти, за останні 8 років. Частина маневрів пройде на території Білорусі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG