Доступність посилання

ТОП новини
24 Квітень 2019, Київ 07:13

Політичні репресії Кремля у Калінінграді


Плакат на масовій акції у столиці Росії, 26 лютого 2017 року (ілюстраційне фото)

(Рубрика «Точка зору»)

Російські «силовики» провели каральну спецоперацію у Калінінграді щодо місцевих опозиціонерів. Ви можете не знати прізвища місцевих активістів, але просто подивіться на неприпустимий факт – лише за один день заарештували колишнього голову організації «Балтійський авангард російського спротиву» («Балтийский авангард русского сопротивления») Олександра Орлушевича, нинішнього керівника цієї організації Ігоря Іванова і члена організації, священика Миколу Мамаєва. Також хотіли заарештувати ще одного члена організації В’ячеслава Воробйова, але «силовики» не змогли його знайти.

Ось так раптово головна організація націоналістів регіону була розгромлена і «обезголовлена». Це ніщо інше, як застосування політичних репресій каральною машиною Кремля проти інакодумців. Псевдоекстремістів, насправді – небажаних для кремлівської влади активістів незаконно позбавили свободи.

Справи грубо фабрикують. Немає жодних хоч якихось реальних доказів для звинувачень. Наприклад, під час домашнього обшуку Орлушевичу підкинули декілька трафаретів із текстами екстремістського змісту і балончик фарби. Все, з такими «залізними» доказами можна вже й за екстремізм судити на десяток років. У чоловіка залишилась жінка та четверо дітей, але ж хіба це хоч щось значить для чекістів.

У російських спецслужб нелюдське обличчя – Орлушевичу розбили перенісся, побили по руках і колінках, надягали мішок на голову та ставили в позу «на четвереньках». Одним словом, знущалися.

Силові структури вчинили дуже підступно і хитро. Нещодавно прокуратура вимагала від Орлушевича покинути створену організацію під загрозою ліквідації руху, у відповідності до нових поправок у «антиекстремістському» законодавстві Росії. Орлушевич вчинив, як і просила прокуратура. Але силовики не просто не відчепилися від незалежного політика, яким став Орлушевич, але й арештували та спробують зараз посадити за грати.

Чим так не догодив Орлушевич? Очевидно, справа не тільки в тому, що він взяв участь у нещодавній акції «Набрид!» проти путінського режиму.

Мистецький виріб. Принт на металі
Мистецький виріб. Принт на металі

Орлушевич витратив вісім років, щоб вивести російський націоналізм у Калінінграді з маргінального стану в правове політичне поле, перетворити праворадикальну субкультуру в політичний націоналізм за прикладом європейських консервативних партій. Іншими словами, Орлушевич почав становити потенційну загрозу діючій політичній системі в Калінінграді. Тож до справи підключились російські спецслужби, які, як вірні пси, захищають режим Путіна.

Плакат російського художника Антона Мирзіна
Плакат російського художника Антона Мирзіна

Своєю думкою щодо інциденту в Калінінграді поділився зі мною у приватному повідомленні місцевий опозиціонер Олег Савін: «Ось так чекісти «граються долями», роблячи собі кар’єри на репресіях, і здійснюючи очевидні злочини. Вважаю, що Олександр та інші заарештовані повинні бути негайно визволені».

Можна припустити, що репресивний наліт на калінінградських опозиціонерів – це лише початок більш масштабної операції з придушення місцевого спротиву. Адже силові органи дали чіткий сигнал всім опозиційним силам та намагаються залякати протестний рух, а далі спецслужби подивляться на реакцію інших опозиціонерів і, скоріш за все, нанесуть удар по всіх інших опозиційних організаціях.

Олексій Мінаков – політичний оглядач

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

  • 16x9 Image

    Олексій Мінаков

    Народився в 1990 році в Запоріжжі. Закінчив факультет економіки та управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Працював у міжнародних транснаціональних корпораціях Bosch і Philip Morris, а також діджитал-маркетингових агентствах. Згодом брав участь в недержавних інформаційних проектах, направлених на боротьбу з російською пропагандою. Займався медіа-напрямком народного депутата. Колумніст низки українських інтернет-видань. Основний профіль – політичний консалтинг.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG