Доступність посилання

ТОП новини
20 травня 2019, Київ 13:34

Без води в «ЛНР»: бойовики вмикають крани раз на тиждень


Жителі Луганська вимушені запасатися водою

Подорож до старої насосної станції, аби запастись водою: жителі Луганська вимушені заповнювати усі порожні ємності, аби тільки вистачило води на проживання. Ватажки угруповання «ЛНР», яке визнане в Україні терористичним, видали новий графік водопостачання у місті. Відтепер майже 10 тисяч жителів відкриватимуть крани лише раз на тиждень. «Донбас.Реалії» розбирались, що це: реальний дефіцит води або штучний наказ затягнути пояси.

Жителі окупованого Луганська запасаються водою, але не на «чорний день». Після оголошення нового графіка подачі води, луганчани змушені набирати воду для щоденного користування. Питну набирають у пляшки, а технічну воду – у бочки.

З 1 червня ватажки угруповання «ЛНР» затвердили новий графік подачі води. Більша частина Луганська відтепер отримує її раз на добу. Водночас одразу кілька селищ в межах міста зможуть користуватися водою лише один раз на тиждень.

Жителі Луганська змушені запасатися водою
Жителі Луганська змушені запасатися водою

«У четвер воду дали вдень об одинадцятій годині, але тиску майже не було. Машинка-автомат навіть не тягне. А наступного дня її вже не було», – розповідає жителька Луганська Любов.

Мешканці Луганська також розказують, що встигли запастись водою заздалегідь. Невідомо лише, на скільки її вистачить.

Аварія Попаснянського водоканалу і борг «ЛНР»

Воду до окупованої частини Луганської області постачає Попаснянський водоканал, розташований на підконтрольній Україні території. Зараз по трубах вода йде самопливом. Причина – аварія.

90% води надходить на непідконтрольну територію, яка не розраховується
Георгій Тука

«Було пошкоджено обладнання. Для того, щоб замінити це обладнання, потрібні оборотні кошти. Виходячи з того, що 90% води надходить на неконтрольовану територію, яка не розраховується, то оборотних коштів у водоканалу немає», – каже заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Борг угруповання «ЛНР» перед українським водоканалом – майже 250 мільйонів гривень
Борг угруповання «ЛНР» перед українським водоканалом – майже 250 мільйонів гривень

На ремонт потрібно близько 12 мільйонів гривень, а борг так званої «республіки» перед водоканалом – майже 250 мільйонів.

Втім, про часткове погашення заборгованості минулого тижня домовилися у Мінську. Але поки місце зустрічі багатьох луганчан в окупації – стара насосна станція на покинутій фермі, де можна набрати води.

Диспетчери з «Луганськводи» кидають слухавки – луганчанка

Але дістатися туди можуть не всі. Жителька Луганська Єлизавета Юріївна каже, що свій семиденний запас – дві бочки технічної води і 50 літрів питної, їй довелося купувати.

«Два рази по сто рублів – це двісті, і води, яку ми п’ємо, 50 літрів – це 70. У підсумку – 270 рублів», – підраховує витрати Єлизавета Юріївна.

За літр питної води в Луганську просять в середньому 60 копійок
За літр питної води в Луганську просять в середньому 60 копійок

У перерахунку на гривні, за літр питної води в Луганську просять в середньому 60 копійок. Жителі не розуміють, чому їх не можуть забезпечити водою хоча б два рази на тиждень.

«Ми постійно пишемо скарги, звертаємося на гарячу лінію. Ми їх вже «задовбали», вибачте на слові. Доходить вже навіть до лайки, до мату. Кидають слухавки ці диспетчери з «Луганськводи», – каже мешканка Луганська Ніна Бельченко.

Мешканка Луганська Ніна Бельченко
Мешканка Луганська Ніна Бельченко

Жінка переконана: таке ставлення з боку підприємства – знущання.

Ми їм сказали: ви хочете, щоб ми з вилами пішли і перекрили дорогу?
Ніна Бельченко

«Ми їм сказали: якщо ви не будете нас навіть вислуховувати, ви хочете, щоб ми з вилами пішли і перекрили дорогу? Що це таке за знущання – маленькі діти, люди похилого віку!» – обурюється Ніна Бельченко.

Фонтани працюють, незважаючи на дефіцит

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій не бачать передумов для такого жорсткого графіка подачі води в Луганську, навіть в умовах тимчасового призупинення Попаснянського водоканалу.

«Рівень споживання води підприємствами близький до нуля. Відповідно, за нашими розрахунками тієї води, яку видобувають з місцевих свердловин і яка поставляється з боку Росії, має вистачати для щоденного споживання населення», – говорить заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

У центрі Луганська працюють фонтани, незважаючи на дефіцит води
У центрі Луганська працюють фонтани, незважаючи на дефіцит води

Але поки на околицях Луганська – водний дефіцит, у центрі ватажки угруповання «ЛНР» створюють видимість нормального життя і не шкодують води на роботу фонтанів. Нехай навіть технічної.

ПОВНИЙ ВИПУСК ТЕЛЕПЕРЕДАЧІ «ДОНБАС.РЕАЛІЇ»:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG