Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 14:27

Питання надання Україні летальної зброї залишається відкритим у США – Парубій


Сполучені Штати Америки досі надавали Україні військову техніку, але не летальну зброю

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, перебуваючи з офіційним візитом у США, заявив, що питання надання летальної зброї Україні Вашингтоном не зняте з порядку денного.

«Це питання не знято з порядку денного, щодо нього йдуть дискусії. І якщо раніше ми мали негативну відповідь, то сьогодні питання залишається відкритим», – сказав Парубій в ефірі «Голосу Америки».

Голова Верховної Ради зазначив, що ця тема детально обговорювалася під час його зустрічей у Пентагоні. Андрій Парубій наголосив, що «надання зброї має як технічне, так і символічне значення для посилення співпраці між Україною і США». Також важливим є посилення санкцій проти Росії, сказав він.

Спікер українського паламенту назвав головні меседжі і зустрічі, які заплановані під час його поїздки до США.

«Ключовим заходом буде зустріч зі спікером Палати представників Полом Раяном, з яким маємо підписати меморандум співпраці між Конгресом США і Верховною Радою України», – сказав Андрій Парубій.

Меморандум, за його словами, передбачає більш тісну, системну співпрацю як на рівні комітетів, так і на рівні парламентів, стратегічну співпрацю в різних сферах діяльності обох парламентів.

У планах українського спікера також зустрічі з конгресменами різного рівня, представниками комітету з безпеки, Держдепартаменту, Ради безпеки.

«Ключові моменти, які маю намір обговорити і почав обговорювати – це підписання двосторонньої безпекової угоди між Сполученими Штатами Америки і Україною як ключовим союзником США», – зазначив Андрій Парубій.

Він наголосив на важливості нещодавно ухваленого Верховною Радою законопроекту про пріоритетність членства України в НАТО (організації Північноатлантичного договору).

«Коли в останнє я перебував у Тбілісі на Парламентській асамблеї НАТО, багато хто з колег говорили про те, що для того, щоб вони вживали більш активні кроки, важливо, щоб і Україна законодавчо визначилася, – зазначив Парубій. – Це важливий крок і сигнал для наших партнерів. Я вважаю, це питання повинно стояти як номер один в українській зовнішній політиці. Розуміючи, що це може зайняти роки, ми маємо максимально наближати цей момент».

Підписання безпекової угоди між Україною і Сполученими Штатами Андрій Парубій назвав «проміжним кроком» на цьому шляху.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG