Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 11:21

Російські протестувальники намагаються не розлючувати «верховного ведмедя» – блогер


ОМОН затримує демонстрантів під час антикорупційного мітингу на Тверській вулиці в центрі Москви, 12 червня 2017 року

Росія потроху оговтується після «кримнашу» і люди знову наважуються виходити на протести. Про це в ефірі Радіо Свобода сказав блогер Карл Волох. Однак, не виборювати свободу, як це було в Україні три роки тому, а через погіршення економічного становища. За словами експерта, радикальних пікетів найближчим часом очікувати не варто,бо протестні настрої у Росії ще «не визріли», а російські хіпстери ніколи не підуть на силове протистояння з ОМОНом.

– Чи доречне порівняння подій на Майдані із протестами в Росії?

Це було абсолютно відмінно від України, бо у нас люди керувалися політичними гаслами

– Оскільки мова йде про те, що люди виходять на вулицю протестувати проти влади, в цьому відношенні це один вимір. Пригадую, як після української Помаранчевої революції, у Росії, яка тоді ще не була задавлена тоталітарним режимом, провели опитування щодо того, чи можливі подібні події там. І тоді приблизно половина людей зазначили, що можливі, але як причину вони назвали значне погіршення економічного становища. Це було абсолютно відмінно від України, бо у нас люди керувалися політичними гаслами. До певної міри ситуація виглядає так і сьогодні.

Тобто росіяни ще тоді показали, що вийти за ковбасу вони здатні, а за свободу – ні. Гасла можуть бути антикорупційні, в принципі, це так і відбувається, але вони відбуваються на тлі значного погіршення рівня життя.

– Втім, верховну владу росіяни не чіпають?

– Абсолютно вірно, тут є певне боягузтво. Росіяни намагаються не розлючувати «верховного ведмедя». А їхні провідники також розуміють, що не під усі гасла люди готові вийти. Тобто під ті, які можуть розлютити владу, побояться вийти.

Після «кримнашу» приходить потроху протверезіння. І вони починають розуміти наслідки анексії Криму, тому вони знову виходять. Це абсолютно не та масовість, що була під час протесту на Болотній. Але через те, що там соціології немає, важко говорити, які в них настрої насправді.

– Російські протестувальники практично не чинять протидії поліцейському свавіллю. Чи не може це радикалізувати акції протесту? Бо ми пам’ятаємо, як після побиття студентів на Майдані, зібралися мільйони.

– Як бачите, у Росії ніхто досі не зібрався. Очевидно, це спрацювало. Справа в тому, що ніхто не може передбачити, як відгукнеться силове придушення протестів. Російська поліція дійсно діяла абсолютно неконституційно. Це може дати ефект рівно протилежний: одних це залякує, як це було цього разу. Якщо ж людей буде більше, це може дати протилежний ефект, і застосування сили поліцією викличе радикалізацію настроїв. Але цього разу вони ще не визріли до цієї радикалізації.

У Росії мають з’явитися дорослі люди, які підуть захищати своїх дітей. І потрібна радикальна молодь

У Росії мають з’явитися дорослі люди, які підуть захищати своїх дітей. І потрібна радикальна молодь. До речі, з цієї точки зору Навальний працює суто тактично, як би не ставилися до його націоналізму, але саме з кіл російських націоналістів можуть з’явитися ось такі радикальні елементи, які будуть готові на силові сутички із тамтешнім ОМОНом. Це серйозна сила. Також – футбольні вболівальники. От вони можуть щось зробити, бо хіпстери ніколи не будуть битися з поліцією.

– Український Майдан – радше позитивний чи негативний приклад для російських протестувальників?

– Для тих, хто хотів би протестувати, чиї настрої достатньо радикальні, для них, безумовно, Майдан – позитивний приклад, який показує, що владу подолати можна, навіть якщо вона сильна і здатна задіяти силовиків. Крім того, він демонструє, що і силовики в певний момент ламаються і не всі накази здатні виконувати.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG