Доступність посилання

ТОП новини

Заява держсекретаря Тіллерсона про Мінські угоди викликала дискусію в США


Рекс Тіллерсон
Рекс Тіллерсон

Чи дасть заява держсекретаря США Рекса Тіллерсона про можливість урегулювання конфлікту між Україною та Росією поза Мінськом поштовх до нового міжнародного формату переговорів? Про це розмірковують американські аналітики.

Коментар Рекса Тіллерсона про конфлікт в Україні постає як відхід від довготривалої політики США, пише The Wall Street Journal.

«Ті-Рекс відкритий до врегулювання поза Мінськом. Гаразд, але чи з повагою до територіальної цілісності України, чи продаючи її?» – запитує у Twitter Майкл Карпентер, голова аналітичного центру Пенна-Байдена та колишній високопосадовець Міністерства оборони США.

«Я чую, що німці та французи не хочуть долучати США до «Мінська» після візиту Трампа до НАТО. ЄС без Трампа – це новий розвиток подій», пише експерт аналітичного центру Atlantic Council Андерс Ослунд.

У квітні під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком, держсекретар США Тіллерсон зазначив, що санкції залишаться в силі до виконання Мінських домовленостей, але, виступаючи на слуханнях у Палаті представників Конгресу США цього тижня, глава американської дипломатії заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа не хоче «бути прикутою наручниками».

Тіллерсон допустив, що уряд України може дійти згоди з Москвою поза домовленостями, підписаними у 2015 році.

Я б не хотів, щоб ми були прикуті наручниками до Мінська, якщо виявиться, що сторони вирішать врегулювати ситуацію іншим шляхом
Рекс Тіллерсон

«Думаю, важливо, щоб ми отримали достатню гнучкість для досягнення цілей Мінська. Важливо, щоб уряд України і уряд Росії могли прийти до задовільного вирішення через якусь структуру, крім Мінська», – заявив Тіллерсон на слуханнях у Комітеті Палати представників із закордонних справ.

«Я б не хотів, щоб ми були прикуті наручниками до Мінська, якщо виявиться, що сторони вирішать урегулювати ситуацію іншим шляхом, іншою угодою», – сказав він. Мінські угоди, досягнуті за посередництва Франції та Німеччини й підписані Росією та Україною в лютому 2015 року, передбачають відведення важких озброєнь від лінії відмежування і конституційну реформу, яка розширює автономію східних регіонів України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG