Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 03:24

У Білому домі сподіваються на «гнучкість» задля досягнення цілей «Мінська» (світова преса)


Держсекретар США Рекс Тіллерсон. Вашингтон, 13 червня 2017 року

Independent дає лаконічну характеристику останнім висловлюванням російського президента Володимира Путіна про Україну. Irish Times розповідає про готовність держсекретаря США Рекса Тіллерсона розглядати альтернативу Мінським угодам. China Daily повідомляє про намір України стати «міцною ланкою» сучасного Шовкового шляху.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон переконаний, що Україна та Росія можуть досягти миру і без Мінських угод, пише ірландська газета Irish Times у контексті повідомлень про те, що американський президент Дональд Трамп може зустрітися зі своїм українським колегою Петром Порошенком у Вашингтоні вже наступного тижня.

«Цілком можливо, що уряди України та Росії можуть дійти задовільного вирішення через якусь іншу структуру, ніж «Мінськ», – цитує видання Тіллерсона. – Я вважаю, що важливо, аби нам надали достатню гнучкість задля досягнення цілей «Мінська»… Я б не хотів, щоб ми були прикуті до «Мінська», якщо виявиться, що сторони знайдуть спосіб домовитися по-іншому».

«Україна та Росія могли б налагодити мир і без Мінських угод – США»

Британська газета Independent називає лиховісними коментарі про «території, що тепер звуться Україна», які пролунали з вуст президента Росії Володимира Путіна під час щорічної «прямої лінії», яку напередодні транслювали російські телеканали.

У матеріалі наведені його висловлювання щодо українських націоналістів, яких той назвав «бовдурами зі свастикою». Російський глава держави заявив, що «деякі захисники української незалежності та українські націоналісти не розглядали Крим як частину України».

«Що стосується гарячих точок… тут є позитивні приклади нашої співпраці. Сирійська проблема, близькосхідна проблема… Є й інші гарячі точки, і ми дуже сподіваємося на конструктивну роль Сполучених Штатів у подоланні української кризи… Ми готові до конструктивного діалогу», – цитує видання Путіна.

«Володимир Путін описує Україну як «території, що тепер звуться Україна»»

Китайська газета China Daily повідомляє про намір України стати «міцною ланкою» сучасного Шовкового шляху (проекту Китайської Народної Республіки, що пропонує ведення торгівлі та налагодження сполучень між Азією, Європою та Африкою за маршрутом старовинного Шовкового шляху), посилаючись на слова віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

Той запевнив, що українська сторона може зіграти важливу роль у налагодженні логістичних та економічних зв’язків між цими частинами світу, адже має у своєму розпорядженні хорошу інфраструктурну мережу. Він також додав, що у новому китайському проекті Україна могла б виступати експортером товарів.

«Ініціатива «Один пояс і один шлях» відкриває нові можливості для України для нарощення її металургійного, сільськогосподарського та хімічного експорту», – цитує видання Зубка.

«Україна прагне стати «міцною ланкою» сучасного Шовкового шляху»

  • 16x9 Image

    Ярослава Куцай

    Народилася в Києві. Закінчила бакалаврат Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, магістратуру Школи журналістики НаУКМА та Університет Ісландії за спеціальністю «Довкілля та природні ресурси». Публікувалася у низці українських суспільно-політичних тижневиків та інтернет-видань. Була репортером програми «Час» на 5 каналі, прес-секретарем Національного екологічного центру України. Автор статей для українського National Geographic. З 2014 по 2016 жила у Рейк’явіку, дописуючи в англомовні ісландські журнали та співпрацюючи як позаштатний кореспондент з українськими медіа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG