Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 08:19

Вперше в Україні: фестиваль блогерів за мільйон із бюджету


У п’ятницю ввечері у Дніпрі відкрився перший Всеукраїнський фестиваль блогерів «Дніпровський пост». Синя килимова доріжка у вигляді літери F – логотипу Фейсбуку, понад три десятка «зірок» української блогосфери, три дні дискусій та зустрічей з підписниками. Ще до початку фестивалю виник скандал: громадські активісти виявили, що на дійство з міського бюджету виділили майже мільйон гривень.

Як заявляють організатори, це унікальний захід. Вперше під одним «дахом» зібрали популярних блогерів, серед яких Роман Шрайк, Карл Волох, Сергій Іванов, Павло Белянський, Віталій Чепинога, Віктор Пузанов, Денис Казанський, Олена Добровольська, Татуся Бо, Наталія Влащенко, Горький Лук, Роман Скрипін та інші. Очікують також блогерів із-за кордону. Серед запрошених – відомі художники, телеведучі, письменники, народні депутати та навіть священики.

За словами організаторів, активну участь у фестивалі блогерів братимуть також чиновники і політики з Дніпра, зокрема, і мер Борис Філатов.

У програмі фестивалю заявили сім дискусійних панелей на гострі теми сьогодення – політика, економіка, інновації, культура, АТО, Донбас, Крим, інформаційна війна.

«Інструмент підвищення туристичної привабливості Дніпра»

Місцева влада заявляє, що цей форум для міста – гарна нагода поліпшити його імідж, заявити про себе на платформах соцмереж, адже у запрошених блогерів загалом понад півтора мільйон підписників.

«Це не тільки важливий культурний захід, це ще й інструмент підвищення туристичної привабливості Дніпра. Фестиваль має відкритий формат. Це буде не монолог, а багатогранна дискусія, під час якої кожен зможе висловити свою думку», – заявили напередодні організатори.

Скандал з «Беркутом»

А втім, підготовці до фестивалю передували скандали. Після того, як міський голова Дніпра Борис Філатов призначив керівником КП «Муніципальна поліція» колишнього керівника дніпровського «Беркуту» Андрія Ткаченка, кілька авторитетних блогерів, які раніше погоджувались приїхати, відмовились від участі у форумі. Зокрема, таке рішення ухвалив для себе Максим Колесников.

«У зв’язку з останніми кадровими рішеннями мера Дніпра Бориса Філатова, і ще більше у зв’язку з його дикою хамською реакцією на критику цього рішення з боку тих самих блогерів, я відмовився від участі в заході», – заявив він.

Теплохід і бенкет за гроші з бюджету?

Неоднозначну реакцію громадськості викликала й інформація про те, що на фестиваль виділять близько 900 тисяч гривень з міського бюджету.

Примітно, що одним із перших про це написав саме один із блогерів, відомий у Дніпрі В’ячеслав Поїздник із посиланням на дані системи Prozorro. Він виявив: захід обійдеться бюджету у 897 тисяч гривень, зокрема, на проживання і харчування блогерів піде понад 200 тисяч гривень, на оренду приміщення для дискусій – 80 тисяч, на переїзди – 60 тисяч. Реклама фестивалю коштувала близько 80 тисяч, а призи – понад сто тисяч.

Стало відомо також, що за бюджетний кошт блогерів повезуть кататися на теплоході, для них організують бенкет, концерт і спортивні розваги.

Фестиваль блогерів запам’ятається всім дніпрянам – майже 1 мільйоном бюджетних гривень, які місто готове витратити на міжсобойчик
В'ячеслав Поїздник

«Фестиваль блогерів запам’ятається всім дніпрянам – майже 1 мільйоном бюджетних гривень, які місто готове витратити на міжсобойчик, а гостям – розмахом заходу», – вважає В’ячеслав Поїздник.

Важко зробити, критикувати легко

У коментарі Радіо Свобода на відкритті фестивалю один із організаторів, радник міського голови Євген Гендін зазначив, що витрачена сума буде меншою, ніж було заявлено. Не всі запрошені блогери приїхали. Однак він визнав, що скандали під час підготовки призвели до певних репутаційних втрат організаторів.

Євген Гендін
Євген Гендін

З`їхались блогери, люди різні. «Порохоботи» стверджують, що це з’їзд «зрадофілів», «зрадофіли» – що з’їзд «порохоботів»...
Євген Гендін

«Мені дуже сподобалось, як про фестиваль сказав один із його учасників: «Фестиваль блогерів ще не розпочався, але він уже триває». З`їхались блогери, люди різні. «Порохоботи» стверджують, що це з’їзд «зрадофілів», «зрадофіли» – що з’їзд «порохоботів»... Зараз ще не витрачено жодної копійки, але це бюджетний захід, і буде витрачено коштів рівно на стільки людей, скільки приїхало. Я пишаюсь, що вдаються на подібні речі. Це здорово, що є можливість знаходити бюджетні кошти для подібних речей. Важко зробити, критикувати легко. Фестиваль «качали» інформаційно так, як жоден захід. Коли ми замахувались на цей фестиваль, я розумів, на які репутаційні втрати я йду. Складна робота всередині з цим контингентом талановитих, амбіційних людей», – сказав Євген Гендін.

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

Блогінг починає витісняти традиційні ЗМІ

Однак самі блогери, які зібрались на фестиваль, до скандалів, що передували його початку, закликають ставитись спокійно. Мовляв, це тільки підігріло інтерес до заходу.

Дніпровський блогер Максим Музика зауважує: ідея цікава, а результати можна буде оцінити опісля.

Максим Музика
Максим Музика

Слову «блог» уже 20 років, і поступово блогінг починає відігравати все більшу роль в суспільстві
Максим Музика

«Головне, щоб це було цікаво. Адже я чудово розумію, що досягти якогось прогнозованого результату такого заходу, що проводиться вперше, досить важко. Слову «блог» уже 20 років, і поступово блогінг починає відігравати все більшу роль в суспільстві, у відображенні суспільної думки, витісняти традиційні ЗМІ», – зауважив Максим Музика.

Цього літа в Дніпрі запланували також провести міжнародний фестиваль творців муралів. На нього мають витратити 900 тисяч гривень з бюджету.

Реакція соцмереж: як у комп’ютерній грі – коли в місті проблеми, треба провести фестиваль

Юлія Сегеда

«Я живу в багатому місті ... багатому не тільки в грошах, але і в фантазіях ...Колись давно була комп’ютерна гра-стратегія, по-моєму, «Цезар 3» називалася ... так от, там, коли в побудованому місті були проблеми, треба було провести фестиваль...»

Довідка

Фестиваль блогерів «Дніпровський пост» приурочили до Міжнародного дня блогерів 14 червня. 13 років тому 500 користувачів із майже 40 країн світу об’єдналися для створення символу дружніх відносин між мережевими блогерами всього світу.

Фактично формат блогу є ровесником інтернету. Сам термін походить від англійського weblog (Logging the web – записувати події в мережі). У 1997 році американський програміст Йорн Баргер вперше назвав так мережевий щоденник. Пізніше визначення трансформувалося у звичне blog.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG