Суд над Януковичем
Судити колишнього президента-втікача Віктора Януковича розпочнуть 26 червня. Оболонський районний суд завершив підготовчі засідання у справі державної зради та підтримав обвинувальний акт військової прокуратури. Захист заявив, що задоволений тим, що суд не підтримав вимогу про заочне засідання. Прокуратура ж заявляє, що відповідного рішення ще немає. І в разі чого обіцяє повторно клопотати про такий механізм. Заочне правосуддя, на думку сторони звинувачення – чи не єдина можливість покарати Януковича за державну зраду. Скайпом із Ростова, заочно чи вживу – як розглядатимуть справу Януковича та чи дійде справа до вироку? Про це читайте за лінком.
Тим часом у Генпрокуратурі повідомляють, що на рахунки Мін’юсту надійшли 500 тисяч доларів, які представники влади Януковича свого часу вивели до США за фіктивною угодою.
Водночас міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що конфісковані кошти екс-президента Віктора Януковича не є доходом державного бюджету.
Далі коротко про інші судові справи:
- Підозрюваного у вбивстві російського екс-депутата Держдуми Росії Вороненкова суд арештував на 60 діб. Напередодні Ярослава Тарасенка затримали у Павлограді на Дніпропетровщині.
- Посольство Британії стурбоване тим, що суд у справі Романа Насірова відхилив докази, надані британською стороною. Відсторонений головний фіскал тепер може постати перед британським судом.
Врятувати рядового Злочевського
За три роки після Майдану жоден із високопосадовців часів Віктора Януковича, які забезпечували своє безбідне життя в тому числі за рахунок доступу до бюджетних ресурсів, так і не опинився у в’язниці. Ба більше, постмайданна прокуратура частину кримінальних проваджень щодо них «спустила на гальмах» або й зовсім закрила. А тепер, схоже, українські можновладці ще й почали відбілювати імідж людей із найближчого оточення президента-втікача. Бо ж як іще трактувати участь віце-прем’єра, голови податкового комітету парламенту та заступника міністра енергетики у форумі в Монте-Карло, організованому екс-міністром екології Миколою Злочевським, який після Майдану виїхав з країни? Зокрема, про те, чому народний депутат Ніна Южаніна буде зобов’язана внести поїздку до електронної декларації, – у розслідуванні журналістів програми «Схеми».
Дрес-код України
«In Progress. Дрес-код України доби Незалежності» – виставка під такою назвою відкрилася в залах Мистецького арсеналу. 200 моделей одягу, 40 українських фешн-дизайнерів та арт-об’єкти авангардної моди. Як розвивалася українська мода – у фотографіях від Радіо Свобода.
«Привіт» Путіну із Аризони
Джеремі Боулінґ – другий американець, який звернувся до Володимира Путіна під час щорічного всеросійського телешоу за участю президента Росії у форматі «запитання-відповіді». Щоправда, сам заморський гість прямого ефіру про це не здогадувався. Як «простий чувак» із Аризони потрапив на «пряму лінію» до Путіна читайте в матеріалі.
Рятують людей на війні
На завершення – історія про військових парамедиків, які на Донбасі рятують людей на швидкості понад 100 кілометрів на годину. ASAP Rescue – громадське об’єднання, що діє з 2014 року, вже стало частиною служби порятунку Міністерства оборони України.
Вони евакуюють поранених українських військових з «червоної зони» і допомагають місцевим жителям у прифронтових селах. Лише впродовж останнього місяця вони вивезли на лікування близько сотні військових і допомогли понад сотні місцевих. Як під розриви артилерійських снарядів волонтери рятую поранених читайте у спеціальному репортажі з Донбасу.
Піклуйтеся про світ, в якому живете!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.