Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 14:54

Транзит газу – одна з причин, чому Росія не почала повномасштабне вторгнення в Україну – «Нафтогаз»


Устаткування підземного газосховища «Дашава» на заході України

Упродовж візиту до Вашингтона 19-20 червня, керівники «Нафтогазу України» прагнули переконати партнерів у США в перевагах використання транзитного шляху через Україну, на відміну від російського проекту «Північний потік-2», а також закликали США поширити санкції на учасників проекту.

«Ми переконані, що одна з причин, чому росіяни не розпочали повномасштабний напад на Україну, є наявність газотранзитного шляху», – зазначив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв в інтерв’ю The Wall Street Journal, підкресливши важливість недопущення втілення російського проекту «Північний Потік-2».

«Ми закликаємо США поширити санкції якомога швидше на всі компанії, які могли б брати участь в проекті («Північний потік-2»), – сказав Коболєв в інтерв’ю виданню, додавши: «немає жодних причин не вводити проти них санкції», адже втілення проекту посилить здатність «Газпрому» «зловживати своїм домінуючим становищем на європейському ринку газу».

Представник проекту «Північний потік-2» Себастьян Сасс у коментарі The Wall Street Journal заперечив політичну заангажованість проекту, стверджуючи, що проект є виключно комерційним, «Північний потік-2» насправді покладається на нашу комерційну конкурентоздатність, і не потребує політичного втручання».

Виступаючи на події аналітичного центру Atlantic Council у понеділок, заступник голови «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що «Газпром» намагатиметься використати проект «Північний потік-2» для збереження політичного впливу на європейський газовий ринок, і обмеження можливостей виходу на європейський ринок американського скрапленого газу. Він закликав Сполучені Штати та міжнародні організації підтримати український шлях транзиту газу до Європи, який економічно вигідніший, ніж російський проект.

Саме підтримка в Європі «Північного потоку-2» стала фактором, який викликав критичну реакцію європейських країн на новий законопроект Сенату щодо розширення санкцій проти Росії.

Очільники «Нафтогазу» оптимістично оцінили перспективи виконання травневого рішення Стокгольмського арбітражу в справі «Нафтогазу» проти «Газпрому», яким суд відхилив принцип «бери або плати», а також підтримав позиції України з питання ринкової ціни на газ. «Рішення Стокгольмського арбітражу дозволило заощадити для України кошти, обсягом у половину ВВП країни», – заявив пан Коболєв на конференції аналітичного центру Atlantic Council, що відбулась 19 червня в Вашингтоні.

Рішення Стокгольмського суду є обов’язковими до виконання, запевнив пан Коболєв, відхиливши попередні заяви «Газпрому» про проміжний характер рішення. «Газпром буде виконувати рішення арбітражу», – сказав заступник голови «Нафтогазу» Юрій Вітренко під час події в Atlantic Council і запевнив, що трибунал може використати активи «Газпрому» в Європі для забезпечення виконання цього рішення. Коболєв також висловив сподівання, що за прикладом України свої контракти з «Газпромом» через суд переглянуть і інші країни Східної Європи.

Говорячи про досягнення «Нафтогазу», очільники компанії зазначили, що компанія вийшла на прибуткову роботу в 2016 році, ставши донором бюджету, а також провела реформу корпоративного управління. Україна рішуче дотримується принципу газової незалежності і вже два зимові опалювальні сезони не купувала газ у «Газпрому». Зменшення маніпуляцій з ціною також позитивно вплинуло на видобуток газу в Україні – «видобування газу в Україні зросте на 3-5% цього року, однак, в основному завдяки дочірньому підприємству «Нафтогазу» – Укргазвидобуванню», – зазначив Юрій Вітренко.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG