Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 16:15

Держдепартамент CША оцінив свободу віросповідання у світі. Вказав і на ситуацію в Україні


Державний секретар США Рекс Тіллерсон (архівне фото)

Автори щорічної доповіді вважають, що релігійні свободи у світі перебувають під загрозою. Державний секретар США Рекс Тіллерсон представив у вівторок щорічну доповідь дипломатичного відомства, присвячену свободі віросповідання. Автори доповіді «Релігійна свобода у світі в 2016 році» оцінили ситуацію в 200 країнах.

Представляючи звіт, голова зовнішньополітичного відомства наголосив, що Сполучені Штати, як і раніше, мають намір відстоювати релігійні свободи в усьому світі.

Мабуть, вперше, в доповіді Держдепартаменту приділили стільки уваги ситуації в регіонах Близького Сходу, де діють бойовики угруповання «Ісламська держава» («ІД»).

«ІД продовжує загрожувати представникам багатьох релігійних течій і етнічних груп, ґвалтуючи, вбиваючи і звертаючи в рабство. «Ісламська держава» відповідає за геноцид єзидів, християн і мусульман-шиїтів у контрольованих «ІД» регіонах», – сказав Рекс Тіллерсон.

У розділі про Україну автори вказують на фізичні напади на віруючих Української греко-католицької церкви та на «Свідків Єгови», а також на напад на єврейського журналіста. Підтримувані Росією сепаратисти на сході України, зазначається у доповіді, надалі окупують будинки релігійних меншин та використовують їх у військових цілях.

За традицією, чимало уваги в доповіді приділено і Росії. Автори дослідження відзначають, що в країні триває наступ на релігійні свободи, а офіційна Православна церква все більше об’єднується з владними структурами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG