Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 06:39

Ширші санкції можуть стати шоком для російського рубля – Merrill Lynch


Розширення американських санкцій проти Росії може спричинити вихід іноземних інвесторів із ринку російських облігацій у 2018 році і стати шоком для курсу російського рубля, зазначає в своєму повідомленні Bank of America Merrill Lynch (BAML), повідомляє Reuters.

У BAML наголосили, що сценарій, за яким санкції США буде поширено на суверенний борг Росії, не є ймовірним, і навіть якщо він справдиться, російські посадовці зможуть справитись із результатами.

«Може виникнути істотний тиск, який, ймовірно, залежатиме від масштабу санкцій. Більш конкретно, спроби повністю закрити доступ Росії до зовнішніх ринків капіталу призведуть до зростання попиту на тверду валюту, подібно до ситуації у 2014 році», – повідомив BAML своїх клієнтів.

Сполучені Штати зараз розглядають можливість введення обмежень на купівлю урядових облігацій Росії, деномінованих у рублях, пише Reuters.

Іноземці наразі мають більш ніж на 37 мільярдів таких облігацій, або третину всіх облігацій в обігу. Ще 14,5 мільярда доларів зовнішнього суверенного боргу утримують інвестори-нерезиденти.

«Поряд з репатріацією 37 мільярдів доларів облігацій, якими володіють нерезиденти, рубль може постраждати через підвищення попиту на долар з боку населення», – попередив BAML.

У BAML очікують, що Росія відреагує на такий сценарій так само, як і у 2014 році, коли вона надала на 50 мільярдів доларів кредитів «репо» банкам, що дозволило їм викупити доларові облігації, які продавали іноземці.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG