Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2019, Київ 23:34

Живий блог: Активісти «Руху нових сил» штурмували Жовтневий палац

Міхеїл Саакашвілі заявив про намір створити штаб громадського контролю в Жовтневому палаці у Києві


Прихильники екс-президента Грузії, керівника «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі штурмують будівлю Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу) в Києві, 17 грудня 2017 року

Коротко про головне

Біля Жовтневого палацу у центрі Києва сталися сутички між учасниками «Маршу за імпічмент» та правоохоронцями. Представники партії Міхеїла Саакашвілі «Рух нових сил» намагалися пройти в будівлю, щоб, як сказав Саакашвілі, «організувати там штаб».

Після того як МВС повідомило, що там триває концерт для дітей, Міхеїл Саакашвілі закликав прихильників повертатися на Майдан та «не піддаватися на провокації». Опоненти влади до того запалювали димові шашки й кидали бруківку в будівлю. В інтерв’ю Радіо Свобода Cаакашвілі відмежувався від спроб захоплення, наголосивши, що хотів «орендувати у Жовтневому палаці дві кімнати».

Посли Канади і Великої Британії в Україні засудили спроби захоплення будівлі. Там у неділю під димові шашки пройшла не акція для дітей, а джазовий концерт, глядачів виводили через бокові виходи.

Підбиваємо підсумки подій:

– В центрі Києва відбувся «Марш за імпічмент», ініційований «Рухом нових сил»

– Прихильники Саакашвілі від парку імені Тараса Шевченка пройшли до Майдану, звідки екс-президент Грузії закликав рухатись до Жовтневого палацу й організувати там штаб

– В Жовтневому палаці тоді відбувався джазовий концерт оркестру Гленна Міллера

– Чатсина активістів намагалась проникнути в приміщення Жовтневого палацу. Поліція перешкоджала – в хід пішли димові шашки, вогнегасники та газ.

– Саакашвілі закликав активістів повернутись на Майдан, а сам на камеру повідомив, що він не закликав людей штурмувати Жовтневий, а хотів взяти в оренду дві вільні кімнати.

– Поліція розпочала два кримінальних провадження за ст. 15, ст. 341 (Замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд), а також за ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

– МВС повідомляє про щонайменше 30 постраждалих.

Слідкуйте за останніми новинами в наших соцмережах та на офіційному сайті.

Будьте з нами!

З'являються й такі ініціативи:

Таки не дитячий новорічний концерт :-)

Ще трохи реакцій із соцмереж:

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG