Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 21:50

Запорізькі підприємці протестують через високі рахунки за опалення


Підприємці принесли під будівлю «Міських теплових мереж» шини

Запоріжжя – Двічі – 27 грудня та 3 січня – представники малого й середнього бізнесу Запоріжжя збиралася під стінами концерну «Міські тепломережі». Протестувальники – бізнесмени, які мають приміщення з крамницями, офісами у житлових будинках. За листопад вони отримали незвично високі платіжки за спожите тепло, навіть ті, хто має лічильник і не вмикав опалення через теплу погоду. Керівництво ж «Міських тепломереж» заявляє, що діяло на підставі ухваленого влітку 2017 року закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» і ухваленого на його підставі рішення виконкому Запорізької міськради. Натомість представники бізнесу зауважують, що міська влада не мала права ухвалювати такі рішення, адже Кабмін ще не розробив і не затвердив методики розрахунків споживання тепла, відповідно до норм нового закону.

Десята ранку. Під стінами запорізького концерну «Міські теплові мережі» (далі – МТМ) – понад сотня людей. Це представники бізнесу, обурені отриманими у грудні платіжками за тепло. Один із протестувальників Ігор Глянь розповідає, що отримав платіжку на 13 тисяч замість звичних 6-7 тисяч гривень. Підприємець є власником приміщення у 406 квадратних метрів у 5-типоверховому будинку, з них 256 – у цокольному підвалі. Каже: власним коштом провів теплоізоляцію труб у підвалі, аби зменшити споживання тепла.

Протестувальники під будівлею «Міських теплових мереж»
Протестувальники під будівлею «Міських теплових мереж»

«Я не хотів платити за те тепло, що там нібито проходить. Хоча логіка речей: ваші комунікації проходять у моєму приватному підвалі і, тим більше, в цоколі. Листопад приходить, і вони виставляють за 150 метрів як за звичайне приміщення. Ніхто нікого не слухає, я йду сюди», – каже бізнесмен.

Інша ситуація – зі власницею крамниці на першому поверсі багатоповерхівки Людмилою Березою. Жінка каже: ще в 2004 році провела утеплення своїх приміщень і встановила на вимогу МТМ лічильник тепла, і вмикала опалення лише за холодної погоди.

Ані в жовтні, ані в листопаді, ані в грудні опалення в нас не було ввімкнуте. За листопад я отримала рахунок 2300 з чимось
Людмила Береза

«Ані в жовтні, ані в листопаді, ані в грудні опалення в нас не було ввімкнуте, бо на вулиці була плюсова температура, відповідна температура внутрішнього приміщення була комфортна. За листопад я отримала рахунок (у мене магазин 92 квадрати) при нульовому – 2300 з чимось», – ділиться жінка.

Як трактувати норми нового закону?

Генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» Олександр Грек, що вийшов до протестувальників, на запитання підприємців, яке рішення було ухвалене після їхнього попереднього візиту, заявляє, що концерн підготував письмову відповідь і що він діє в рамках закону на користь населення міста.

Генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» спілкується з підприємцями
Генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» спілкується з підприємцями

Наші рішення – абсолютно в рамках закону
Олександр Грек

«Ми не знайшли суперечностей у законодавстві. І ми бачимо, що наші рішення абсолютно в рамках закону. Ми не діємо з метою того, аби створити конфлікт. У будинках, в яких розташовані ваші приміщення, живе населення міста Запоріжжя, – заявив посадовець.

У своїй відповіді Олександр Грек посилався на норми закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», чим викликав обурення підприємців. Павло Бовкун, член спілки підприємців «Ніка», каже, що списався з автором закону, народним депутатом Оленою Бабак, яка відповіла, що дії міської влади незаконні, адже Кабміном не затверджено нову методику розрахунків тепла. Депутат навіть направила спеціальне звернення на ім’я мера Запоріжжя та керівника МТМ.

Методики ще немає. Вона буде готова лише в лютому
Павло Бовкун

«Методики ще немає, де методика? Її розроблять три організації, включаючи європейську, і вона буде готова лише в лютому. Де нові угоди? Вони в нас вже є. Ми маємо за ними працювати, а ви придумали. Ви що, найрозумніші в цій країні?», – обурюється підприємець.

Ба більше, додає голова правління бізнес-союзу «Порада» Олена Єременко: є спеціальне міністерське пояснення, як робити розрахунки, поки не ухвалена нова методика: «Є роз’яснення Мінрегіонбуду, що до методики нараховується по-старому».

Підприємці принесли до мерії яйця та зеленку, аби нагадати посадовцям, що можуть вдатися до радикальніших дій, якщо до їхніх вимог не будуть дослухатися
Підприємці принесли до мерії яйця та зеленку, аби нагадати посадовцям, що можуть вдатися до радикальніших дій, якщо до їхніх вимог не будуть дослухатися

Тимчасовий компроміс

Не отримавши відповіді на свої запитання від очільника МТМ, підприємці вирішили йти до мерії і вимагати зустрічі з міським головою Володимиром Буряком. Тут на них уже чекали його заступник Олексій Бородай, який брав участь у грудневій зустрічі з бізнесом, та начальник управління внутрішньої політики Володимир Головешко, втім, спілкуватися з ними підприємці відмовились.

Голова правління бізнес-союзу «Порада» Олена Єременко (ліворуч) озвучила меру Запоріжжя Володимиру Буряку (праворуч) вимоги підприємців
Голова правління бізнес-союзу «Порада» Олена Єременко (ліворуч) озвучила меру Запоріжжя Володимиру Буряку (праворуч) вимоги підприємців

Перша вимога – скасування незаконного рішення виконкому. Друга – відкликати всі виставлені у грудні рахунки за листопад
Олена Єременко

Чекати на мера, що перебував на виїзній нараді, підприємцям довелось близько півгодини. Спеціально для міського голови, який не брав участі в попередніх зустрічах з бізнесом, голова правління бізнес-союзу «Порада» Олена Єременко повторно озвучила основні вимоги протестувальників: «Перша вимога – скасування незаконного рішення виконкому, незаконного, яким затверджений порядок. Друга – відкликати всі виставлені у грудні рахунки за листопад і до урегулювання цього питання до цього не повертатись».

Після цього мер Запоріжжя Володимир Буряк запропонував як компроміс між владою міста та бізнесом звернутися листом за роз’ясненнями до профільного міністерства.

Заступник міського голови Запоріжжя Олексій Бородай (ліворуч) та мер Запоріжжя Володимир Буряк (праворуч)
Заступник міського голови Запоріжжя Олексій Бородай (ліворуч) та мер Запоріжжя Володимир Буряк (праворуч)

Щоб отримати роз’яснення, я зупиняю рішення виконкому, рахунки і угоди
Володимир Буряк

«Для того, щоб отримати роз’яснення, я зупиняю рішення виконкому, рахунки і угоди, до роз’яснень. Отримавши від Мінрегіонбуду, ми з вами зустрічаємося і дивимось, що далі робити», – заявив мер Запоріжжя.

У мерії запевняють, що поки не отримають офіційних роз’яснень, рахунки за тепло підприємцям «по-новому» не виставлятимуть.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG