Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 10:01

WSJ: американська зброя, надана Україні, не має опинитися в руках ворога


Пуск ракети з переносного протитанкового комплексу «Джавелін»

У минулому американська зброя потрапляла до рук ворога в Україні, Грузії і, як повідомляється, також у Сирії.

Плани США передати зброю Україні розлютили Росію і спричинили погіршення взаємних відносин, але занепокоєння викликає також можливість, що зброя потрапить до рук ворога, як це ставалося в минулому, пише впливова американська газета The Wall Street Journal.

Надання зброї Україні має запобігти перетворенню конфлікту, що жевріє нині, на великомасштабні бойові дії тим, що воно збільшить можливості урядових сил краще захищатися на випадок наступальних операцій ворожих сил.

Американські офіційні особи кажуть, що вони уважно вивчають справу передачі Україні протитанкової зброї Javelin. Тому нею будуть оснащені частини, що розташовані далеко від фронту, щоб її не було використано для наступальних операцій – і щоб її не було залишено ворогові.

У 2014 році, коли США передали радарні системи для виявлення розташування ворожої артилерії, одна з таких установок, яка була розташована неподалік Дебальцева, опинилася в сепаратистсько-російських руках.

Як пише The Wall Street Journal, представник Збройних сил України повідомив американську сторону, що перед відступом військ частини радарної системи було знищено, проте це не єдиний випадок. Американське устаткування після агресії російських військ проти Грузії у 2008 році було знайдено на захоплених російських базах, а деякі частини можна було придбати навіть на чорному ринку у Тбілісі.

Отже, такі інциденти не належать до винятків. Деяка зброя східноєвропейського походження, надана антиурядовим бійцям у Сирії, наприклад, опинилася пізніше в руках екстремістів «Ісламської держави».

Американські та українські офіційні особи вважають дуже важливим те, щоб така зброя, як Javelin, не опинилася в руках сепаратистів, які могли б використати її опісля проти українських танків.

Навіть одна російська офіційна особа дала зрозуміти, що американська політика розумна, тому що сепаратисти або росіяни могли б опісля перепродати її в зони конфліктів, і вона могла б бути використана проти американської техніки (бронетранспортерів і танків) або особового складу за кілька тисяч кілометрів від України, пише газета The Wall Street Journal.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG