Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 19:34

«Євробляхи» по-туркменськи: в Туркменистані заборонили чорні авта, бо «приносять нещастя»


Поліція перевозить чорні авта зі стоянки на штрафний майданчик в Ашгабаді на початку січня 2018 року

Президент Туркменистану Гурбанґули Бердимухамедов вважає, що білий колір автомобілів приносить щастя. І від цього нещастя для тих мешканців туркменської столиці Ашгабату, які мають автівки чорного кольору. Вже кілька тижнів в Ашгабаті поліція зупиняє авта чорного кольору без будь-яких причин і попереджень, що спровокувало хаос серед власників, яким потрібно отримати спеціальні дозволи на перефарбування автомобілів у білий колір і на нову реєстрацію.

У той час, як виглядає, не було якихось офіційних оголошень щодо кольору машин, президент Гурбанґули Бердимухамедов висловив раніше розчарування великою кількістю автомобілів чорного кольору в Ашгабаті, який часом називають «містом білого мармуру».

Водії автомобілів сказали журналісту Туркменської редакції Радіо Свобода, що зупиняти чорні автівки почали минулого місяця – так само як і перевозити на штрафні майданчики чорні автівки, запарковані легально.

Кампанія боротьби з автомобілями чорного кольору призводять до значних витрат з кишень водіїв у столиці, де, згідно з даними Державного статистичного комітету Туркменистану, середня зарплата становить 1,200 манатів (300 доларів згідно з офіційним курсом обміну і менше 200 доларів згідно з «чорним» курсом, за яким і змушені мешканці міняти валюту).

Навіть коли я не буду витрачати гроші на інші речі, я змушений буду витратити цілу річну зарплату на те, щоб перефарбувати мою автівку
Водій чорної автівки в Ашгабаді

«Коли я приїхав на станцію техобслуговування, мені сказали, що перефарбувати машину коштуватиме мені 7,000 манатів, але вже за тиждень ціна може підскочити до 11,000 манатів», – сказав один водій, який попросив Радіо Свобода не називати його ім’я.

«Моя зарплата становить 1,000 манатів, і навіть коли я не буду витрачати гроші на інші речі, я змушений буду витратити цілу річну зарплату на те, щоб перефарбувати мою автівку», – додав цей водій.

Туркменський лідер Гурбанґули Бердимухамедов
Туркменський лідер Гурбанґули Бердимухамедов

Не перший «авто-перебір»

Це не вперше, коли Бердимухамедов, який переважно не толерує будь-якої критики після смерті автократичного лідера Сапармурата Ніязова в 2006 році, береться за немилі йому автомобілі чорного кольору.

У 2015 році Бердимухамедов наказав митникам зупинити імпорт усіх чорних авт після того, як сам пересів на білу автівку і нині пересувається з кавалькадою білих автомобілів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG