Доступність посилання

ТОП новини

Доки люди прийматимуть біткойн як засіб платежу, він існуватиме – Олейніков


Біткойн: зростання чи початок кінця? | Ранкова Свобода. Частина 1
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Один із найбагатших інвесторів світу Воррен Баффет не бачить перспективи у найвідомішої криптовалюти – біткойна – та й загалом усіх криптовалют. Про це він заявив американському телеканалу CNBC.

«Щодо криптовалют у цілому я можу сказати майже напевно, що на них чекає поганий кінець», – спрогнозував Воррен Баффет.

Воррен Баффетт
Воррен Баффетт

Безперспективним біткойн вважає і співзасновник та технічний директор одного з найвідоміших профільних сайтів про криптовалюту, шведський підприємець Еміль Ольденбург. Він повідомив, що продав усі свої біткойни. Хоча не уточнив, скільки у нього їх було, коли продав і скільки виручив з цього.

Виконавчий директор біржі Kuna Семен Каплоушенко натомість переконує, що весь світ поступово йде до використання криптовалюти.

«Якщо вважати біткойн неперспективним, то вся ідеологія криптовалют, у цілому, не має ніякого майбутнього. Я кардинально не згоден з цією точкою зору, тому що світ змінюється. Видно, що поступово змінюється економіка, деякі процеси будуються вже на блокчейні, банки починають цікавитися технологіями і уряд починає розробляти нормативну базу по тому, що таке криптовалюта, як її регулювати, як її використовувати, застосовувати чи не застосувати податки», – перераховує Каплоушенко.

Економіст Євген Олейніков вважає особливістю не лише криптовалюти, а й будь-яких сучасних грошей те, що вони нічого не коштують самі по собі, бо не підкріплені дорогоцінними металами.

«Будь-яка валюта сьогодні – це рівень довіри користувачів до неї, готовність одних її використовувати як засіб платежу, а інших (і це найголовніше) приймати. Якщо буде достатня кількість людей, готових приймати біткойн як засіб платежу, він існуватиме», – заявив Олейніков в ефірі «Ранкової Свободи».

Цим, на думку експерта, пояснюється і коливання курсу біткойна. Він наводить приклад компанії Microsoft, яка нещодавно припинила приймати біткойни як оплату за своє програмне забезпечення.

«Якось дивно збіглося: і вихід інтерв’ю пана Баффета, і заяви одного з таких відомих експертів, і ще й відмова Microsoft приймати цю форму оплати, хоча раніше Microsoft погодився це робити і запровадив таку форму оплати в своєму магазині. Безумовно, це позначилось на курсі (біткойна – ред), який з 19 тисяч доларів рухнув до 13 тисяч».

Втім, повідомляють західні ЗМІ, Microsoft поновила можливість купувати свої продукти за біткойни.

Олейніков прогнозує, що попит на криптовалюти зростатиме й надалі, якщо тільки значна кількість економічно розвинених країн не об’єднаються, аби обмежити їх застосування. Не виключає він і появи української криптовалюти, головне – щоб на неї був попит.

«Якщо хто підготує відповідний алгоритм, створить програмне забезпечення – чому ні. Можна хоч завтра її випустити. Тут головне питання буде полягати не в тому, щоб його створити, головне питання буде полягати знов-таки в тому, щоб переконати достатню кількість користувачів її приймати, тобто продати щось реальне за цифрову послідовність, яка буде емітуватися, наприклад, «юакойн», – пояснює експерт.

Натомість фінансовий експерт Сергій Фурса скептично ставиться до думки, що ціна криптовалюти корелює з довірою до неї.

«Те, що відбувається на ринку криптовалют з точки зору ціни, не має жодного стосунку до того, що весь світ щось там буде використовувати. Тому що це просто спекулятивне роздування ціни. Ціна на біткойн та інші криптовалюти зростає не тому, що хтось їх починає використовувати, а тому що ви купуєте сьогодні, бо завтра вона буде дорожче. Це єдина причина», – переконаний він.

Сергій Фурса
Сергій Фурса

На думку Фурси, криптовалюти не актуальні для економічно стабільних країн.

«Там дуже зручно, просто і без обмежень ходять з рахунку на рахунок долари, євро чи будь-яка інша валюта і потреба (в криптовалюті – ред.) виникає тільки тоді, коли ви наркотики бажаєте купити. Але це дуже вузький ринок», – уточнює банкір.

Натомість, припускає він, біткойни можуть користуватись попитом у країнах зі слабко розвиненою економікою, до яких відносить і Україну.

Напередодні секретар РНБО Олександр Турчинов заявив на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки, що держава мусить визначитись із правовим статусом біткойнів в Україні. За повідомленням РНБО, такий центр ініціював створення робочої групи з питання криптовалют.

«Поки що в Україні взагалі не визначено, що таке біткойн, що з ним робити і як його їсти. Тому легалізувати – це цілком логічний крок, визначити, принаймні. Щоб до вас кожного ранку не приходила СБУ і не забирала всі гаманці з біткойнами чи з ефіром, які у вас є», – каже Сергій Фурса.

Незважаючи на скептицизм щодо криптовалют, він наголошує на різниці між ними та фінансовою пірамідою, з якою іноді порівнюють систему біткойнів.

«Коли будується піраміда, вас одразу бажають «кинути». Бульбашка виникає через іншу природу – це просто шалений попит, який розганяє вартість будь-якого активу. Так зараз сталося з біткойнами», – пояснює Сергій Фурса.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG