Доступність посилання

ТОП новини
26 Травень 2019, Київ 08:09

В Одесі на 2 гривні подорожчав проїзд у «маршрутках», що викликало обурення


15 січня проїзд в маршрутних таксі Одеси подорожчав на 40% з п’яти до семи гривень. Міська влада пояснила це «економічною необхідністю», обумовленою суттєвим зростанням в Україні вартості пального. Оскільки саме «маршрутки», а не, скажімо, тролейбуси чи трамваї, є для Одеси основним видом пасажирського транспорту, проблема набула загальноміського розголосу.

В понеділок вранці біля будівлі мерії на Думській площі зібралися і противники, і прихильники нових цін. Перші принесли лопати. Знаряддя, пояснили учасники акції Underground, потрібно, щоб «викопати й побудувати метро – альтернативу «маршруткам».

Активістів, яких не зупинив перший цієї зими 10-градусний мороз, було близько двадцяти – значно менше, ніж тих, хто обурювався подорожчанням проїзду в своїх коментарях у соцмережах.

Надати економічне обґрунтування підвищення вартості проїзду. Ініціювати, як це відбувалося в інших містах України
Владислав Балінський

«По-перше, надати економічне обґрунтування підвищення вартості проїзду. По-друге, ініціювати, як це відбувалося в інших містах України, впровадження в Одесі «електронного квитка», що дозволить отримувати інформацію про пасажиропотік», – повідомив при вимоги акції Underground її учасник Владислав Балінський.

За даними муніципального департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху, пасажирські автотранспортні перевезення в Одесі здійснюють з десяток підприємств. Утім жоден із них перед підвищенням не оприлюднив показників своєї роботи, у тому числі щодо кількості перевезених протягом року (чи протягом місяця) пасажирів — і тих, хто платить за проїзд, і пільговиків.

Звертайтеся із запитами про фінансову діяльність до керівництва автотранспортних підприємств
Олександр Ілько

«Звертайтеся із запитами про фінансову діяльність до керівництва автотранспортних підприємств», – порадив пресі директор департаменту Олександр Ілько.

Все це прив’язано до долара, який вже по 28 гривень
Володимир Чечоткін

Долучилися до акції на Думській площі й водії. Ціна на пальне зростає, долар дорожчає, отже іншого рішення, крім підвищення проїзду, немає, пояснювали вони.

«Купуємо запчастини, гуму, акумулятори на ринку. Все це прив’язано до долара, який вже по 28 гривень», – каже голова обласної профспілки працівників автотранспорту Володимир Чечоткін.

Акція на Думській площі в Одесі, 15 січня 2018 року
Акція на Думській площі в Одесі, 15 січня 2018 року

Зростання цін очікували?

Чутки про зростання вартості проїзду в «маршрутках» тривали в Одесі від літа, отже несподіванки не сталося. Проте офіційної підготовчої роз’яснювальної роботи щодо прийдешнього подорожчання міська влада не проводила. Минулого тижня спершу в «маршрутках» з’явилися відповідні оголошення, і тільки потім представники муніципального департаменту транспорту й перевізники обґрунтували рішення.

Скільки можна було, відтерміновували неприємну звістку. Сподівалися, що ціни на паливно-мастильні матеріали надалі не зростатимуть
Валерій Новіков

«Скільки можна було, відтерміновували неприємну звістку. Сподівалися, що ціни на паливно-мастильні матеріали надалі не зростатимуть. Але дива не сталося», – каже голова Асоціації автомобільних перевізників Одеси Валерій Новіков.

Вартість проїзду в одеському міському електротранспорті, трамваях і тролейбусах, залишається три гривні, запевнив директор Департаменту транспорту Олександр Ілько. «Принаймні поки критично не підвищиться вартість електроенергії», – щоправда додав він.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG