Доступність посилання

ТОП новини
22 Квітень 2019, Київ 03:23

Велика кнопка та великий апетит Дональда Трампа


Воскова фігура президента США Дональда Трампа неподілік посольства США в Лондоні (Ілюстраійне фото)

20 січня минає рік з тих пір, як Дональд Трамп став 45-им президентом США. Багато хто погоджується, що він є досить суперечливим лідером. Західна преса оцінює рейтинги чинного американського президента, звертає увагу на його сильні та слабкі сторони та припускає, що найбільшою проблемою Трампа може бути ніщо інше, як його характер.

Найнижчий рейтинг схвалення

Посилаючись на результати опитувань авторитетної соціологічної служби Gallup, The Guardian повідомляє, що Трамп має найнижчий рейтинг схвалення за перший рік свого президентства.

«Останні опитування показують, що більшість американців розглядають Трампа як суперечливу особу і навіть ставлять під сумнів його придатність до роботи в президентському офісі», – йдеться у статті.

Нещодавно Трамп оцінив себе у Twitter як «дуже врівноваженого генія», але Стівен Шепард в статті для Politico зазначає, що результати опитувань вказують на те, що виборці навряд чи погоджуються з такою думкою американського президента. Якби Трамп навчався у школі, з такими оцінками він міг би залишитися на другий рік, зауважує Шепард.

Раніше цього місяця Politico провело опитування, в результаті якого виявилося, що більшість людей дають досить низьку оцінку першому року президентства Трампа.

Дональд Трамп: «…Я думаю, що мене можна кваліфікувати не просто як розумного, але як генія…і дуже стабільного генія»

«Найкращі оцінки Трампа – за економіку, робочі місця та боротьбу з тероризмом. Але він отримав погані оцінки за його ставлення до охорони здоров’я, державного боргу та зовнішніх відносин», – зауважує Шепард.

Загалом, 35 відсотків опитуваних поставили йому «двійку», і ще близько 34% поставили «четвірку» або «п’ятірку» за його перший рік президентства, повідомляє автор. Всі інші також погано оцінили його роботу.

Сильні сторони Трампа

Говард Куртц в статті для Fox News звертає увагу на те, що результати опитувань Politico все ж вказують на те, що економіка є сильною стороною Трампа. Різні джерела зауважують, що рейтинги Трампа в економіці перевищують рейтинги його загальної роботи.

«Одним із відносно яскравих досягнень Трампа є його управління економікою, хоча навіть тут його рейтинги не настільки високі, наскільки можна було б очікувати, якщо взяти до уваги відносно сильну економіку», – йдеться в The Guardian.

Сенатор від штату Кентукі Ранд Пол в статті для Time відзначає, що «економіка починає рухатися знову, і реакція на скорочення податків була дивовижною. Компанії, у різних галузях економіки, дали прибавки до зарплат та бонуси, збільшили інвестиції та в основному зробили те, чого ми очікували – перетворили податкове скорочення в двигун для зростання. І це лише за один рік».

Однак не всі погоджується з думкою про те, що економічне зростання є особистою заслугою Трампа. Бен Чу в статті для Independent переконаний, що «якщо він почне виконувати свої протекціоністські обіцянки протягом найближчих кількох років, він все ще може завдати серйозного збитку цілісності ліберальної глобальної торгової системи, що знову ж таки, в кінцевому рахунку буде шкідливим для американської економіки».

Адміністрація Трампа втілила в життя плани колишнього президента США Барака Обами по протидії так званій «Ісламській державі» в Сирії, а також запровадила жорсткі санкції щодо Північної Кореї, зауважує Стівен Коллінсон в статті для CNN.

Селест Катц в статті для Newsweek пише про те, що Трамп багато чого досяг за рік президентства, навіть якщо цього не хочуть визнавати. Серед досягнень, наприклад, те, що його анти-іммігрантська риторика змінює реальність, і кількість нелегальних перетинів кордону з Мексикою, наприклад, значно знизилася, йдеться у публікації.

Етичні занепокоєння

Багато хто висловлює занепокоєння тим, що бізнесова мережа Трампа може впливати на його політичні рішення.

Американська неприбуткова організація «Громадяни за відповідальність та етику у Вашингтоні», основною метою якої є стеження за етикою та звітністю уряду США, в своєму звіті зазначає, що саме президентство Дональда Трампа стало «найбільш неетичним» в історії.

«Адміністрація Трампа стикається з екстраординарним масштабом та обсягом правових та етичних скандалів», – мовиться у звіті. Автори вважають, що загальна робота адміністрації президента загрожує багатовіковим традиціям уряду, який служить інтересам людей, а не інтересам високопосадовців.

Трамп все ще продовжує вести свій бізнес по всьому світу, що створює «велику павутину конфлікту інтересів», мовиться у звіті. Американці не можуть бути впевнені в тому, чи рішення Трампа, – будь то у питаннях оподаткування чи у питаннях зовнішньої політики, – слугують інтересам народу, а не його власним, зауважують автори.

«Настав час для американського народу зробити висновок, що одного року вистачить для того, щоб вимагати припинення культури корупції, яка охоплює Вашингтон», – йдеться у звіті.

Характер Трампа

Загалом вже були випадки, коли президентам США вдавалося відновити високі рейтинги схвалення: наприклад, Білла Клінтона та Геррі Трумана переобирали попри досить низькі рейтинги.

Але деякі спостерігачі вважають, що саме характер Трампа є причиною для занепокоєння, навіть в більшій мірі, ніж його політичні рішення. В минулорічних опитуваннях Gallup більшість людей, які не підтримували американського президента, пояснювали це саме тим, що їм не подобається його особистість та характер, а не його політика.

Наприклад, нещодавній твіт американського президента про те, що він має в своєму розпорядженні «більшу (ядерну) кнопку», ніж Кім Чен Ин, викликав шквал незадоволення в соціальних мережах.

Трамп дійсно виконує деякі зі своїх передвиборчих обіцянок, але «перемоги Трампа затьмарені його поведінкою, яка «електрифікує» його прихильників, але викликає образи в багатьох інших», – пояснює Стівен Коллінсон в статті для CNN.

Наступні вибори президента США мають відбутися у 2020 році.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG