Доступність посилання

ТОП новини

«Поліцейський зі свастикою з Дніпра»: звідки взялись світлини?


В мережі набрала популярності світлина із чоловіком зі свастикою. Це зображення запостив користувач, який позиціонував себе як співробітник Національної поліції України. В управлінні патрульної поліції в Дніпропетровській області повідомили, що ця людина у відомстві не працює, а також показали, як згаданий користувач постив фейкові світлини себе із реальними співробітниками. Журналісти Радіо Свобода знайшли світлину із чоловіком зі свастикою. Вона фігурує у Tumblr ще принаймні з 2015 року.

Пост, де чоловік сфотографований у нацистській формі з пов’язкою зі свастикою на рукаві, з’явився у Facebook 21 січня. Його опублікував користувач Вадим Хмілевський. На сторінці Хмілевського також було сказано, що він молодший лейтенант патрульної поліції Дніпра у МВС України.

Фото із соцмереж
Фото із соцмереж

У соцмережах швидко здійнялась хвиля «обурення», мовляв «дивіться, хто працює у поліції». Фото також підписували як «Фотосесія з Дніра».

Скріншот із сайту dp.informator.ua
Скріншот із сайту dp.informator.ua

​На сторінці користувача було також багато і інших світлин. На них хлопець не схожий на чоловіка з фото із свастикою.

Фото користувача Vadim Khmilevsky із «Вконтакте»
Фото користувача Vadim Khmilevsky із «Вконтакте»

Ось архів сторінки користувача з таким самим ім’ям і прізвищем (Вадим Хмилевский) у «ВКонтакте».

На цій же сторінці є фото користувача начебто із співробітником патрульної поліції України. Але у прес-службі патрульної поліції України вказали на те, що це «фейк», і показали реальну світлину.

Скріншот зі сторінки VK Vadim Khmilevsky
Скріншот зі сторінки VK Vadim Khmilevsky

Що повідомили у поліції?

В Управлінні патрульної поліції в Дніпропетровській області повідомили, що хлопець не має стосунку до відомства і не входить у число нинішніх і колишніх курсантів ДДУВС (Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ). Також прес-секретар Патрульної поліції Дніпра Людмила Копиленко написала, що хлопця бачили у Дніпрі, коли він просив сфотографуватись із співробітниками поліції.

Також, за її словами, Вадим Хмілевський – насправді Вадим Хлистун, і навчався він у школі № 2 Синельникова.

«За словами соціального педагога Оксани Олександрівни, виявляється, що Вадим Хмілевський насправді Вадим Хлистун. Він учився в цій школі до 9-го класу, пізніше закінчив навчання в Синельниківському ПТУ. На жаль, у хлопчини проблеми психологічного характеру. Які саме, озвучувати некоректно», – повідомила Копиленко.

Сам користувач Вадим Хмілевський у листуванні із журналістами «Обозревателя» не відповів, чи працює в Національній поліції. А щодо викладених ним фото зазначив: «Фотосессия фото прошлого века это история Рейха» (мовою оригіналу).

Cкріншот із сайту «Обозреватель»
Cкріншот із сайту «Обозреватель»

Фотографії

Журналісти Радіо Свобода знайшли, де фігурує ще одна світлина з цієї ж фотосесії, опублікованої тим самим користувачем.

Фотографія із tumblr
Фотографія із tumblr

Фотографія фігурує на різних веб-ресурсах. Зокрема, наприклад, у одного із користувачів Tumblr у пості за лютий 2015 року.

А копірайт на зображенні – «Edaliana Rennenkampf». У мережі сказано, що це російська фотограф.

Фото із цим же копірайтом фігурує на форумі у повідомленні за 2016 рік.

Скріншот із military-az.com
Скріншот із military-az.com

Ще на одному сайті є це ж зображення із тегами: «Tumblr» (Тумблер), «Nazi» та «Cosplay».

Косплей (скорочено від англ. costume play – «костюмована гра») – один із різновидів перформансу, який полягає у відображенні в режимі реального часу певних відомих персонажів чи ідей за допомогою костюма та характерних аксесуарів.

Фотограф Edaliana Rennenkampf відповіла журналістам Радіо Свобода у соцмережах щодо копірайту на фото: «Добрий день. Так, це «косплей» (історична реконструкція). В такому стилі я більше і вже давно не знімаю».

Вона також зазначила, що це просто реконструкція образу і, по суті, те саме, що, наприклад, фотографії акторів масовки у військових фільмах про Другу світову війну.

Вона також здивувалась написам про те, що на фото «Вадим із Дніпропетровська» і «люди на фото одружені». «І тут дізнаємось, що це, виявляється, Вадим із Дніпропетровська, а не людина з іншим ім’ям із Москви, а ми і не знали ))», – зазначила вона.

Фотограф ознайомилась із історією про пости в соцмережах і написала: «Ще й людина видає фотографії, де не вона, за себе…».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG