Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 18:19

У США оприлюднили «Кремлівську доповідь», але нових санкцій не додали

Міністерство фінансів США видало «Кремлівський звіт» зі 114 високопосадовців Росії та 96 «олігархів», і це тільки відкрита частина


Коротко про головне

Міністерство фінансів США видало очікуваний документ із потенційними об’єктами можливих майбутніх санкцій США проти росіян, які мають тісні контакти з президентом Росії Володимиром Путіним. Цей список раніше назвали у пресі «Кремлівським звітом». Він, зокрема, включає 114 високопосадовців Росії та 96 «олігархів» у відкритій частині звіту і ще не відому кількість у засекреченій.

Крім того, в засекреченій частині – також список російських державних і частково державних підприємств.

Звіт був представлений Конгресові США, як того вимагає закон «Про протидію супротивникам Америки з допомогою санкцій» (CAATSA).

Оприлюднення цього списку не означає запровадження ніяких санкцій чи обмежень щодо цих осіб, за винятком тих, щодо кого обмеження були введені раніше.

Живий блог завершено. Свіжу інформацію на цю тему читайте у стрічці новин Радіо Свобода.

Деніел Фрід, відомий американський фахівець із санкцій, заявив під час конференції, організованої «Атлантичної радою» у Вашингтоні, що подальші кроки США будуть залежати від майбутніх дій Росії.

«Певною мірою, цей список, я вважаю, мав на меті стати таким собі попередженням, застереженням і багато буде залежати від майбутніх дій Росії. Я думаю, що якщо Росія є мудрою, вона зрозуміє, що у Сполучених Штатів вже не залишилося терпіння щодо російської агресії і що вона знайде шляхи відступити», – сказав Фрід.

Він зокрема мав на увазі втручання Росії у вибори у США. «Якщо Росія продовжуватиме свої агресивні дії або рухи, буде здійснювати ескалацію своєї агресії проти України, або діятиме проти інших європейських країн, ми – я сподівають адміністрація (Трампа) дасть сильну відповідь», – зауважив Фрід.

В інтерв’ю Радіо Свобода відомий російський політолог Станіслав Бєлковський сказав, що США, внісши представників російської політичної та бізнесової еліти в список, оцінювали їх з точки зору причетності до гібридної війни.

«Більшість учасників цього списку не вірили в те, що вони туди потраплять. Тому що російські так звані системні ліберали вважали, що через їхні погляди Сполучені Штати Америки не включать їх до цього переліку. Вони думали, що їхній імідж дозволить їм не потрапити до цього переліку. Америка оцінює людей не з точки зору їхніх формальних поглядів, а з точки зору, чи причетні вони до гібридної війни, яку розв’язав Володимир Путін», – сказав Станіслав Бєлковський.

Новий поворот у справі «Кремлівського списку». Як написала вашингтонський кореспондент американського телеканалу CNBC Кайла Тауш, міністр фінансів США Стівен Мнучін відрегаував на критику сенаторів Шерода Брауна та Боба Менендеза, які скритикували «список кремлівських мільярдерів», проти яких не запровадили санкцій.

«Я вас завіряю, що ви не читали засекречену версію. Будуть санкції як наслідок цієї доповіді», – цитує міністра фінансів США Стівена Мнучіна американська журналістка.

Підсумовуючи офіційну реакцію в Росії на оприлюднення «Кремлівського списку», міжнародна агенція новин Reuters пише, що російська еліта відкинула американський список просто як «телефонний довідник» багатіїв, але, додає агентство, речник Кремля зауважив, що список міг би затьмарити імідж політичних лідерів Росії.

БІЛЬШЕ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG