Доступність посилання

ТОП новини

У США оприлюднили «Кремлівську доповідь», але нових санкцій не додали

Міністерство фінансів США видало «Кремлівський звіт» зі 114 високопосадовців Росії та 96 «олігархів», і це тільки відкрита частина

Міністерство фінансів США видало очікуваний документ із потенційними об’єктами можливих майбутніх санкцій США проти росіян, які мають тісні контакти з президентом Росії Володимиром Путіним. Цей список раніше назвали у пресі «Кремлівським звітом». Він, зокрема, включає 114 високопосадовців Росії та 96 «олігархів» у відкритій частині звіту і ще не відому кількість у засекреченій.

Крім того, в засекреченій частині – також список російських державних і частково державних підприємств.

Звіт був представлений Конгресові США, як того вимагає закон «Про протидію супротивникам Америки з допомогою санкцій» (CAATSA).

Оприлюднення цього списку не означає запровадження ніяких санкцій чи обмежень щодо цих осіб, за винятком тих, щодо кого обмеження були введені раніше.

Живий блог завершено. Свіжу інформацію на цю тему читайте у стрічці новин Радіо Свобода.

На думку Андерса Ослунда, перелічити всіх 96 російських мільярдерів – «надто багато і змусить їх об’єднатися навколо Кремля». Схоже, це контрпродуктивно, вважає економіст.

І взагалі, перелічити 241 російського високопосадовця і олігарха, тобто по суті просто всю російську еліту, має «мало сенсу» і «не створює для чільних росіян заохочення поводитися добре», пише Ослунд.

А ось і різка критика кроку Вашингтона від відомого економіста Андерса Ослунда: «Внісши у список весь російський уряд, президентську адміністрацію і всіх російських мільярдерів, адміністрація Трампа підірвала і виставила на посміх санкції США щодо Росії і закон CAATSA. Саме цього я боявся. Схоже, ніби Дональд Трамп приймає накази від Путіна».

Інший блогер Karl Volokh пояснює позицію адміністрації президента США, чому просто зараз, оголосивши «кремлівський список», Вашингтон не оголосив нових санкцій: «Усе за планом, не нервуйтеся. «Джексон-Венік» їм зараз здасться дитячою іграшкою», – пише він, згадуючи про не так давно скасований закон, відомий як «закон Джексона-Веніка», що накладав значні обмеження на торгівлю з СРСР, а потім із Росією, – його 2012 року замінили нові санкції США за «актом Магнітського».

Блогер Олег Пономарь натомість звертає увагу: хоча потрапляння до списку саме по собі не накладає санкцій, а багато хто в ньому вже під санкціями (у списку вони позначені зірочками – ред.), воно «створює навколо цих людей, членів їхніх родин і їхніх бізнесів світову токсичність, що буде призводити до величезних втрат». Також ці люди можуть, залежно від змін ситуації, потрапити в офіційні санкційні списки США в майбутньому, додає блогер:

На цю особливість – що під санкції та інші неприємності можуть потрапити і члени родин названих у списку – звертав увагу в ексклюзивному інтерв’ю для Радіо Свобода відомий американський фахівець із санкцій Деніел Фрід (він був головним координатором санкційної політики в адміністрації попереднього президента США Барака Обами»:

В Україні на публікацію є критичні реакції: кажуть, а де ж нові санкції?

Фінансовий аналітик компанії ICU Михайло Демків пише:

Схожу думку висловлюють і інші твітер-активісти:

У Москві ще до оприлюднення списку зробили «крок на випередження»:

Але у Вашингтоні мали на це відповідь:

У Державному департаменті США заявляли, що якщо нові санкції США і будуть запроваджені через ймовірне втручання Москви у вибори в США і анексію українського Криму, то «вони будуть в основному стосуватися неросійських суб’єктів, які несуть відповідальність за великі операції з оборонним сектором і розвідкою Росії». Речниця Держдепартаменту Гедер Науерт заявила, що нові санкції щодо конкретних осіб не потрібні, бо чинне законодавство, а саме закон «Про протидію супротивникам Америки з допомогою санкцій» (CAATSA), підписаний Дональдом Трампом у серпні 2017-го, вже «фактично служить стримувальним фактором».

У звіт внесли керівництво адміністрації президента Росії, зокрема голову адміністрації Антона Вайно, його заступника Олексія Громова, речника Володимира Путіна Дмитра Пєскова, прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, радника президента Владислава Суркова. Також до переліку потрапили спікер Ради федерації Валентина Матвієнко, спікер Державної думи В’ячеслав Володін, голова «Роснефти» Ігор Сєчин, голова «Газпрому» Олексій Міллер, директор Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін і директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортников.

Серед фігурантів «списку олігархів» є російські бізнесмени Алішер Усманов, Роман Абрамович, Сулейман Керімов, засновник «Лабораторії Касперського» Євген Касперський, Петро Авен і Володимир Потанін, Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко та Олег Тіньков. За даними Мінфіну США, статки кожного з перелічених російських підприємців оцінюють в мільярд і більше доларів США.

XS
SM
MD
LG