Доступність посилання

ТОП новини
23 Липень 2019, Київ 03:29

«Джавелінами» військова допомога Україні від США не обмежиться – американський експерт


Військова допомога США Україні не обмежиться наданням переносних протитанкових ракетних комплексів «Джавелін». Про це заявив Стівен Бланк, старший дослідник аналітичного центру American Foreign Policy Council у статті, оприлюдненій сайтом Second Line of Defense.

«Немає підстав вважати, що сама лише відправка ракет «Джавелін» (які ще мають прибути до України) достатня, щоб засвідчити серйозні наміри США та переконати Путіна вивести війська з України», – пише Стівен Бланк.

Немає підстав вважати, що сама лише відправка ракет «Джавелін» достатня, щоб засвідчити серйозні наміри США та переконати Путіна вивести війська з України
Стівен Бланк

Як відзначає експерт, Україна все ще відчуває серйозну потребу у засобах військового спостереження та збору інформації, засобах радіоелектронної боротьби для протидії російським безпілотникам та розвідці. Україні також необхідно з нуля відбудувати свої Військово-морські сили, зазначає експерт.

Як відомо, наприкінці 2017 року року американські ЗМІ повідомили з посиланням на джерела у Державному депарламенті про готовність Дональда Трампа схвалити план про продаж Україні протитанкових озброєнь. Пізніше речниця Держдепартаменту повідомила про рішення адміністрації США посилити збройну підтримку України.

Стівен Бланк
Стівен Бланк

Як відзначає Бланк, щоб примусити Путіна відступити Захід має не лише «підтримати реформи в українській оборонній галузі, а токож урядові та економічні реформи», а і надати їй військові інструменти, які вона нездатна виробляти самостійно.

Оборонна галузь України спроможна і значно розвинулась з 2014-го року
Стівен Бланк

«Все вказує на те, що оборонна галузь України спроможна і значно розвинулась з 2014-го року. Але вона – нерівня технологічному рівню Росії у сфері військової розвідки та засобів радіоелектронної боротьби, які використовуються для наведення вогневих ударів», – переконаний Бланк.

Саме на наданні цих видів озброєнь Києву і наполягає експерт. Україна ж, на його думку, могла би надати підтримку НАТО у вигляді транспортних засобів.

НАТО могло би використати українську транспортну потугу для швидкого перекидання сил із Заходу до Центральної Європи
Стівен Бланк

«Україна також може зробити свій внесок. Наприклад, НАТО могло би використати українську транспортну потугу для швидкого перекидання сил із Заходу до Центральної Європи та Польщі, країн Балтії та Балканів проти російських загроз», – пише Бланк.

«Такий крок сприяв би і НАТО і Києву та став би дуже очевидним політичним сигналом Москві. По мірі того, як українська оборонна галузь відновлюється такі нагоди будуть з'являтись», – пропонує експерт.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG