Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2019, Київ 18:42

Вашингтон не має підстав для «втоми від України» – The Hill


П’ять років після революції Євромайдану в Україні ознаменувались найбільшими реформами за тридцять років незалежності. Реформи не застигли і не зупиняються, наголошує в статті для видання The Hill Тарас Кузьо, аналітик Центру трансатлантичних відносин університету Джонса Гопкінса.

Справді, розмови про «втому від України» в Вашингтоні не на часі, переконаний науковець.

Кузьо наводить три приклади прогресу:

Звіт Європейської ради визнає, що Україна докладає значних зусиль в боротьбі з відмиванням коштів та тероризмом.

– Новий звіт проекту «Світове судочинство» засвідчує покращення у сфері верховенства права, особливо з питання «безпеки та порядку».

– Агентство Kroll Inc. виявило значні обсяги відмивання коштів у «Приватбанку» Ігорем Коломойським (його колишнім головним власником) за часів проросійського уряду (колишнього президента Віктора Януковича). Це підтверджує відданість Національного банку України боротьбі проти відмивання коштів олігархами.

Vox Ukraine, незалежна аналітична платформа, зазначає, що реформи було втілено в сфері децентралізації, охорони здоров’я, освіти, створення антикорупційних установ, регулювання бізнесу, банківській сфері та в НБУ, наголошує аналітик і нагадує про прогрес у захисті прав жінок в Україні.

Реформам чинять спротив проросійські олігархи та українські популісти
Тарас Кузьо

Серед реформ, які ще потребують втілення, Кузьо перерахував створення антикорупційного суду, продовження приватизації та відкриття ринку землі.

Цим реформам чинять спротив проросійські олігархи та українські популісти, наголошує дослідник, наводячи приклад Юлії Тимошенко, яка є найбільшим супротивником земельної реформи.

Важливо пам’ятати про контекст, у якому проходять реформи, переконаний аналітик. Росія без оголошення почала війну в Україні 5 років тому, і війна щодня забирає життя військових та цивільних.

Три чверті українців вважають, що війна залишиться на тому ж рівні чи посилиться. Стільки ж переконані, що метою президента Росії Володимира Путіна є зруйнувати незалежність та суверенітет України.

Через агресію Росії Україна значно розширила оборонний бюджет – до 6% від ВВП, що більше, ніж у будь-якої країни НАТО. Україна також поновила військово-промисловий комплекс, який може надавати сучасну зброю. Українські Збройні сили, які цього року отримають допомогу США, є в найкращому стані, ніж будь-коли. Завдяки допомозі США та Канади Міністерство внутрішніх справ України реформувало міліцію радянського зразка в поліцію, також зі внутрішніх військ було сформовано добре обладнану Національну гвардію.

ЄС не може вимагати такого ж рівня реформ від України, як і від східноєвропейських країн, яким він пропонував членство та фінансову підтримку реформ

На відміну від США, ЄС відносно нещодавно став підтримувати реформи в Україні. ЄС видав 52 рекомендації для парламентських реформ менш ніж два роки тому.

ЄС не може вимагати такого ж рівня реформ від України, як і від східноєвропейських країн, яким він пропонував членство та фінансову підтримку реформ. Програма ЄС «Східне партнерство» пропонує Україні інтеграцію, але не членство, нагадує науковець.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG