Доступність посилання

ТОП новини

У Вашингтоні наголосили на важливості енергетичної незалежності України від Росії


Чорнобиль – місце, де будуватимуть Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ілюстраційне фото)
Чорнобиль – місце, де будуватимуть Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ілюстраційне фото)

У Вашингтоні урядова установа США Корпорація міжнародних приватних інвестицій (Overseas Private Investment Corporation, OPIC) підписала контракт з проектом спорудження в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Корпорація застрахувала політичні ризики проекту на загальну суму 250 мільйонів доларів. Очікується, що гроші залучать у приватних інвесторів шляхом випуску облігацій. На ці кошти корпорація «Енергоатом» має побудувати в Чорнобильській зоні першу стадію сховища.

Цей проект зміцнить енергетичну незалежність України від Росії, куди досі відправляється відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС, говорить Голова агенції OPIC Рей Вешборн, який наголосив на важливості такої незалежності.

«Допоки український уряд продовжує реформи, ми почуваємось там дуже комфортно як інвестори. Це те, за чим ми дуже пильно стежимо, але вони досягають великого прогресу. Для нас дуже важливо, щоб українці мали енергетичну незалежність. Думаю, це крок вперед. Нас особливо приваблює енергетичний сектор, чи це природний газ чи відкриття нафтових родовищ чи транспортування», - заявив Вешборн.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG