Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 15:10

Якщо Саакашвілі подобаються Тимошенко, Рабинович, Бойко – він повинен так і сказати – Яхно 


Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі та Юлія Тимошенко під час засідання суду в Києві, 11 грудня 2017 року 

Дострокові вибори повинні допомогти демонтувати стару систему, переконаний член політради «Руху нових сил» Іван Слободяник. Він стверджує, що ця опозиційна сила підтримає кандидата, який висловить готовність до таких змін. Натомість політолог Олеся Яхно переконана: дострокові вибори недоцільні, якщо тільки Саакашвілі не домагається перемоги на них політиків, що очолюють рейтинги після Порошенка: Юлії Тимошенко та членів «Опозиційного блоку».

Саакашвілі з Європи хоче відставки Порошенка в Україні | Ранкова Свобода. Частина 2
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Раніше соратник Саакашвілі Давід Сакваралідзе заявив, що Саакашвілі залишатиметься лідером «Руху нових сил» до повної перемоги.

Міша залишиться патріотом України – з Європи, з Азії, з Америки
Давід Сакварелідзе

«Ми з вами обов’язково відновимо справедливість. Мені ставлять багато питань, хто буде лідером «Руху нових сил» після заслання Саакашвілі. Ним залишиться Міша. І він залишиться таким же патріотом і рядовим солдатом України, яким він був багато-багато років – з Європи, і в Україні, і в Грузії, і з Азії, і з Америки», – запевнив Сакварелідзе.

Давід Сакварелідзе
Давід Сакварелідзе

В політолога Олесі Яхно в першу чергу виникає питання щодо кінцевої мети політичної діяльності Саакашвілі та його соратників в Україні з огляду на те, що сам опозиціонер навіть за наявності громадянства не зміг би балотуватись ані в депутати Верховної Ради, ані на посаду президента.

«Якщо Міхеїл Саакашвілі є опонентом діючого президента, виступає за його добровільну відставку, значить, він підтримує тих політиків, ті політичні сили, які в різних соцопитуваннях ділять перше, друге, третє місце – тобто це Юлія Тимошенко та «Опозиційний блок», – міркує Яхно в ефірі «Ранкової Свободи».

Вона також оцінює риторику Саакашвілі як популістичну, що є, на її думку, характерним для української політики.

Політиків, які не будуть обіцяти, мало. А популістів багато
Олеся Яхно

«Політиків, які не будуть щось обіцяти, що це довга дорога, реформи не робляться за п’ять сесійних тижнів, вони робляться роками і це покрокова робота – таких політиків мало. А популістів в нас багато, тому ця риторика, що все можна швидко змінити – вона популістична, і це на жаль».

На переконання Яхно, політичні сили та окремі політики, які висловлювали свою підтримку «Руху нових сил», використовують «фактор Саакашвілі» у своїх цілях.

Коли акції доходили до радикалізації, політики швидко відмежувалися від Саакашвілі
Олеся Яхно

«Коли акції доходили до межі радикалізації, наприклад, до захоплення Жовтневого палацу, то політичні сили та політики дуже швидко відмежувалися від Саакашвілі. І в принципі з тих, хто підтримував його акції, був сам «Рух нових сил» і окремі депутати», – аргументує вона.

Нові люди, обрані за старими правилами, їх не мінятимуть – Яхно

Член політради «Руху нових сил» Іван Слободяник переконаний, що основним наразі є не пошук альтернативи чинній владі, а зміна самого статусу-кво.

Іван Слободяник
Іван Слободяник
Треба говорити не про прізвища, а про демонтаж системи
Іван Слободяник

«Зараз треба говорити передусім не про прізвища, а про певні кроки, пов’язані з демонтажем системи. Ми вважаємо, що безумовно треба починати з посади президента, тому що, по-перше, якщо ми будемо чекати президентських виборів, які по плану мають бути, то, я думаю, що так закрутить гайки Петро Олексійович, що вже ні про які вибори не буди йти мова», – впевнений Слободяник.

Саме цей демонтаж системи, за словами політика, має підтримувати той кандидат в президенти, якому надасть свою підтримку «Рух нових сил».

Кандидат на посаду президента має одразу розпустити парламент
Іван Слободяник

«Кандидат на посаду президента має бути згоден одразу розпустити парламент, запустити парламентські вибори і підтримувати низку законодавчих змін, щоб були нові виборчі правила. Тому що в цих виборчих обставинах парламентських виборів, в яких ми зараз знаходимось, також є величезна проблема, яка формує олігархічний спосіб управління державою».

При цьому зміна президента є пріоритетною, уточнює представник опозиційного руху, тому що президентові підконтрольні силові відомства.

Ми зацікавлені в тому, щоб об’єднатися з максимальною кількістю конструктивних людей
Іван Слободяник

Слободяник обіцяє, що «Рух нових сил» братиме участь у парламентській боротьбі.

«Чи «Рух нових сил» піде самостійно, чи в об’єднанні – час покаже. Безумовно, ми зацікавлені в тому, щоб об’єднатися з максимальною кількістю нормальних, хороших, конструктивних людей. Чи буде Міхеїл Саакашвілі в Україні чи за кордоном – це не є принциповою річчю», – запевняє він.

Олеся Яхно все ж наполягає на тому, що абстрагуватись від реальних кандидатів на пост президента не вийде.

Олеся Яхно
Олеся Яхно

Якщо Саакашвілі подобаються Тимошенко, Рабинович, Бойко – то він повинен так і сказати
Олеся Яхно

«Якщо Саакашвілі подобаються наступні кандидати – Юлія Тимошенко, Рабинович, Бойко – то він повинен так і сказати, тому що можна із ким завгодно вести перемови, але є реальна ситуація», – стверджує експерт.

Вона скептично ставиться до пропозиції ініціювати дострокові вибори, а після них впроваджувати законодавчі зміни, що до них прагне «Рух нових сил».

В разі дострокових виборів ми вже в цьому році припиняємо всі плани законодавчі
Олеся Яхно

«Автоматично (в разі дострокових виборів – ред.) ми вже в цьому році припиняємо всі плани законодавчі, які ще є, в тому числі нове виборче законодавство, в тому числі обмеження депутатської недоторканності, в тому числі інші речі, з якими, власне, 17 жовтня починались акції. Це означає, що ми повинні провести вибори за тим законодавством, яке є», – робить висновок політолог.

За таких умов «демонтажу системи» не вийде, впевнена вона.

Система завжди змінюється під тиском конкретних людей
Олеся Яхно

«Система завжди змінюється під тиском конкретних людей. Якщо ви оберете нових людей за старими правилами, вони ніколи на старті своєї каденції чи то президентської, чи то парламентської не почнуть з того, щоб обмежувати свої позиції. Якраз прийняти якісь непопулярні речі для самих депутатів, скажімо, можна лише в кінці їхньої каденції і далі вони обиратимуть, чи варто за цих нових умов знову брати участь у виборах, чи не варто. Тому, якщо ми говоримо про зміну правил, треба наполягати, щоб цей склад, який на сьогодні є, приймав ті чи інші рішення», – пояснює Олеся Яхно.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG