Доступність посилання

ТОП новини

Аваков розписався у неспроможності поліції захистити суди – Дяденко 


Заявивши, що не бачить можливостей для поліцейських охороняти суди, Арсен Аваков розписався у власній неспроможності забезпечити охорону публічного порядку – так вважає політичний експерт Михайло Дяденко. Він також зазначає, що поліції варто було врахувати особу Геннадія Труханова – саме на обранні його запобіжного заходу дістав поранення поліцейський. Нападника Олександра Федорченка відпустили на поруки, що й спричинило обурення голови МВС. Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко впевнений, що міністр Аваков у такий спосіб висловив свою позицію і не тиснув на суд.

ЗАВАНТАЖИТИ

Директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко зазначає, що порядок у судах та під час конвоювання затриманих має забезпечувати спеціальна Служба судової охорони – її створення передбачає закон «Про судоустрій і статус суддів».

Ми виконуємо тимчасову функцію охорони судів
Артем Шевченко

«Передбачено за принципом розподілу влади, щоб судова влада не була під охороною влади виконавчої, як це є зараз. Тому ми зараз виконуємо тимчасову функцію охорони судів силами поліції та Національної гвардії. Але здається, що судовій гілці влади це дуже зручно, і вона тимчасове хоче перетворити на постійне», – вважає він.

Реакція Арсена Авакова, який запропонував припинити охорону судів силами МВС, на думку очільника департаменту комунікації, є цілком виправданою з огляду на непропорційно м’який запобіжний захід для Олександра Федорченка.

Громадянин Федорченко героїчно проявив себе під Іловайськом, але піддався політичному тиску
Артем Шевченко

«Громадянин Федорченко, коли служив у Національній гвардії, справді героїчно проявив себе під Іловайськом, за що отримав нагородну зброю від міністра внутрішніх справ як заохочувальну відомчу відзнаку, але, на жаль, піддався політичному тиску або впливу цих політичних шахраїв та авантюристів, які тепер беруть його на поруки», – міркує Шевченко.

Він переконаний, що заяви Авакова не є тиском на суд, тим паче що Нацгвардія, як МВС уже заявляло раніше, і досі охороняє Шевченківський суд.

Артем Шевченко
Артем Шевченко

Міністр має право оцінювати рішення органів державної влади
Артем Шевченко

«Якщо комусь здалось, можливо, варто перехреститися і не видавати за дійсність якісь свої марення. Наша позиція чітка, і ми її вчора ввечері оприлюднили. Міністр, як політична фігура, має право оцінювати рішення органів державної влади, тим паче такі, деякі з яких суттєво б’ють по авторитету правоохоронної системи та демотивують співробітників», – заявив представник міністерства в ефірі «Ранкової Свободи».

Частина провини – на самих судах – Галабала

Натомість експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук оцінює заяву Арсена Авакова як тиск на суд.

Міністр напряму каже, що «ага, ви приймаєте рішення, яке нам не подобається, значить ми не будемо виконувати свою функцію»
Олександр Банчук

«Ця реакція є дуже несподіваною, вона порушує вимоги закону і дуже виглядає як один зі способів впливу на незалежність суддів в ухваленні рішення. Коли міністр внутрішніх справ, який є представником виконавчої влади, напряму каже, про те, що «ага, ви приймаєте рішення, яке нам не подобається, значить, ми не будемо виконувати цю функцію», – це насправді реальний вплив на судову владу», – коментує Банчук.

Із ним погоджується й експерт судової групи «Реанімаційного пакету реформ» Маркіян Галабала. Він вбачає в словах міністра вияв готовності зловжити своїми повноваженнями.

Він фактично шантажує судову гілку влади, тим що використає свої службові повноваження
Маркіян Галабала

«Він фактично шантажує судову гілку влади тим, що якщо рішення суду не буде змінене, або якщо такі рішення будуть надалі ухвалюватись, то він використає свої службові повноваження. Службові повноваження полягають у тому, що міністр внутрішніх справ через голову Національної поліції може дати вказівку зняти з охорони будь-який суд», – пояснює Галабала.

Він зазначає, що з трьох гілок влади в Україні судова є найменш захищеною, адже немає своєї силової служби. З іншого боку, низький авторитет суду, на думку експерта, є, в першу чергу, здобутком самих його співробітників.

Маркіян Галабала
Маркіян Галабала
Якщо судочинство здійснювати з високою якістю, то суд сам відчував би свою вагомість у суспільстві
Маркіян Галабала

«У них є всі важелі законні для того, щоб протистояти незаконному тиску з боку всяких авакових та інших осіб. Провина лежить на їхніх плечах. Якщо судочинство здійснювати з високою якістю, щоб громадяни були впевнені, що, йдучи в суд, вони отримають справедливе рішення, не будуть ущемлені в своїх правах з боку високопосадовців, всяких олігархів, то безумовно, що суд сам відчував би свою вагомість у цьому суспільстві і відчував би за собою сам народ. І це було б для судової гілки влади найкращим захистом», – констатує громадський діяч.

Аби запобігти заворушенням та пораненню свого співробітника, поліція мусила врахувати специфіку справи та самого Юрія Труханова, вважає політичний експерт Михайло Дяденко.

Пан Труханов пов’язаний з компаніями, які акумулюють так званих «тітушок»
Михайло Дяденко

«Пан Труханов пов’язаний з охоронними компаніями, які акумулюють спортсменів, так званих «тітушок». Ці тітушки приїхали до Києва, перебували в приміщенні Солом’янського суду. Не треба мати великих аналітичних здібностей – достатньо бути, напевно, старшим курсантом поліцейського університету, щоб зрозуміти, що можливі провокації й потрібно забезпечити правопорядок», – переконаний експерт.

Таким чином, на його думку, заяви Авакова свідчать про «політичне банкрутство».

Після таких політичних заяв політики припиняють бути політиками в країнах розвиненої демократії
Михайло Дяденко

«Пан Аваков розписався в нездатності поліції вживати превентивних заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Що стосується політичної заяви – після таких політичних заяв політики припиняють бути політиками в країнах розвиненої демократії, тому що це неможливо. Це лежить уже поза межами якоїсь політичної діяльності та етики державного службовця», – стверджує Дяденко.

Хоча він і припускає прискорення в процесі створення служби судової охорони, але сумнівається, що це матиме політичні наслідки для самого голови МВС.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG