Доступність посилання

ТОП новини
24 Лютий 2019, Київ 00:55

Росія: «Голосування» школярів за Путіна не є агітацією – виборчком Дагестану


Дагестан, село Беліджі. Вчителька Дуняханум Байрамова проводить з дітьми акцію на підтримку Путіна

Дагестанський виборчком не знайшов агітації в акції, яку провела вчителька школи в селі Беліджі в Дагестані, республіці на Північному Кавказі в Росії. Педагог розсадила у класі дітей із плакатами на підтримку кандидатури чинного президента Росії Володимира Путіна. Аналогічну акцію влаштували вчителі і в селі Нижній Джалган.

«У заходах, що відбулися у школах сіл Беліджі і Нижній Джалган, немає достатніх підстав, щоб визнати їх агітаційними, адже заходи відбувалися в сільських школах, і учні через свій вік не є виборцями», – мовиться у відповіді влади.

Окрім того, вказують у виборчкомі, матеріали про класні години були розміщені в соціальних мережах, а вони, відповідно до вимог закону, не є ЗМІ.

Водночас чиновники закликали громадян «утримуватися» від таких акцій, бо їх проведення «може сприйматися як агітаційне».

Про акцію з участю школярів стало відомо, коли на сторінці в соцмережі «ВКонтакте» адміністрація Дербентського району Дагестану опублікувала світлини учнів, на яких діти тримають у руках папірці з написами «Путін наш президент», «Спасибі Путіну за все» і «Ми голосуємо за Путіна».

У загальноосвітній школі № 1 села Беліджі 13 лютого «проведена акція на підтримку президента Володимира Путіна», – повідомили в районній адміністрації: «Провела акцію вчителька англійської мови Дуняханум Байрамова».

Після дзвінка журналістів до школи цей пост був видалений.

​Директор школи Руслан Байрамов сказав, що ініціаторами акції нібито були самі діти.

«Діти самі хотіли і попрохали вчительку провести цю акцію», – сказав він.

Байрамов також заявив, що у школі не знали про те, що це заборонено російським законодавством.

«Так? Тоді більше не проведемо», – відповів директор.

Аналогічну акцію з портретами Путіна провели у школі імені Гаджибабаєва села Нижній Джалган Дербентського району Дагестану. На публікації в соціальних мережах звернули увагу співробітники проекту «Карта порушень» руху на захист прав виборців «Голос», а громадський активіст Марат Ісмаїлов і журналіст телерадіокомпанії «Дагестан» Діна Бійгішієва звернулися зі скаргою до виборчої комісії республіки.

Оригінал матеріалу на сайті спецпроекту «Настоящее время»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG