Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 21:11

У дагестанському селі дітей змусили агітувати за Путіна


Дагестан, село Беліджі. Вчителька Дуняханум Байрамова проводить з дітьми акцію на підтримку Путіна

Зульфія Гаджієва

Днями у Росії в Дагестані фотографії дітей, які заявляють, що будуть «голосувати» за нинішнього президента Росії Володимира Путіна, наробили багато шуму в інтернеті.

На кадрах – акція на підтримку Путіна з участю дітей та вчительки англійської мови Дуняханум Байрамової середньої школи села Беліджі Дербентського району Дагестану. Усі тримають в руках аркуші паперу формату А4 з написами «Ми голосуємо за Путіна», «Путін наш президент», «Спасибі Путіну за все».

Директор школи Руслан Байрамов назвав це «акцією подяки» на адресу кандидата на посаду президента Росії Володимира Путіна. Він стверджує, що це було ініціативою самих учнів.

«Там нічого не було, крім бажання дітей», – пояснив директор школи у розмові з Кавказ.Реалії, проектом Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода.

На питання: «Виходить, що ваші діти – політично активні?» – він відповів: «Так, виходить, що так».

Спочатку адміністрація Дербентського району Дагестану виклала ці знімки на своїй офіційній сторінці «ВКонтакте». Однак, дізнавшись від журналістів про незаконність залучення дітей у політику, автори поквапились їх видалити, та користувачі встигли зберегти знімки.

Як розповіли Кавказ.Реалії в управлінні освіти Дербентського району, цю акцію з ними не погодили. Тому від коментарів вони утрималися.

Примітно, що використання дітей у передвиборчій агітації передбачає адміністративний штраф для громадян у розмірі від 1 до 1,5 тисяч рублів; для посадових осіб – від 2 до 3 тисяч рублів; для юридичних осіб – від 20 до 30 тисяч рублів (нині це приблизно: 480–720 гривень; 960–1440 гривень; 9600–14400 гривень).

Однак правоохоронні органи поки не повідомляли про порушення будь-яких справ чи навіть перевірку у зв’язку з інцидентом.

14 лютого дагестанський активіст, юрист Марат Ісмаїлов звернувся до виборчої комісії цієї північнокавказької республіки в Росії з проханням дати оцінку діям школярів і їхньої вчительки з села Беліджі. Наразі він відповіді не отримав.

При цьому Ісмаїлов посилається на російський закон про заборону на використання в передвиборчій агітації дітей, що не досягли віку 18 років на день голосування. Це стосується використання як зображень, так і висловлювань дітей.

Окрім випадку в Беліджі, всього у Дагестані виявлено 5 порушень, пов’язаних з агітацією, повідомив Марат Ісмаїлов Кавказ.Реалії. Вони позначені на карті порушень у передвиборчій кампанії.

Один із випадків стався у школі села Нижній Джалган того ж Дербентського району. 10 лютого там пройшла схожа акція на підтримку Путіна.

Окрім того, дітям давали завдання малювати Путіна.

Днями офіційна група адміністрації Дербентського району в соцмережі «Однокласники» повідомила про другокласників зі школи Нижнього Джалгана, які взяли активну участь у всеросійському конкурсі малюнків «Діти малюють президента Путіна». Найкращих школярів нагородили сертифікатами.

Цікаво, що не всі директори захотіли долучити до участі в цьому конкурсі своїх учнів.

«Я відклала листа від міністерства освіти про цей конкурс і сказала колективу, що не треба малювати карикатури на чинного президента, – призналася директор однієї з дагестанських шкіл, яка попросила не розголошувати її ім'я. – Для цього треба бути хорошим портретистом».

Напевно, людина, яка придумала такий конкурс, «трохи заблукала», вважає директор.

Оригінал матеріалу – на сайті спецпроекту Кавказ.Реалії

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG