Доступність посилання

ТОП новини
23 Травень 2019, Київ 16:50

Головний урок Майдану (огляд преси)


Революція гідності. Київ, 25 січня 2014 року

У роковини розстрілів прийнято говорити про уроки Майдану, які винесла, або не винесла українська влада, констатує газета «День». Видання пише, що Майдан – це історичний момент, коли народ відчуває потребу стати не об’єктом, а суб’єктом політичного процесу в країні. Уроком Майдану для всіх українців має стати розуміння, що стати суб’єктом натовп не може. Замість того, щоб створювати групи та входити в політичний процес, активна частина сперечається про доцільність чергового повстання. А мала б стати тим самим набутим країною політично активним суб’єктом. Газета наголошує, що настав час підбивати підсумки. Не лише про політиків, а й про себе. Час шукати однодумців та робити все, що можна, щоб не було потреби знову виходити на майдани. Про це йдеться в статті «Головний урок».

Експерти газети «День» пояснили, чим викликана кволість влади у розслідуванні злочинів лютого 2014 року. Так, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко вважає, що у влади для цього немає політичної волі. Крім того, в нинішній владі є люди з колишньої команди Януковича, які повернулись на високі посади. Якщо не відсторонити цих людей, то розслідування і далі буде тривати кволо, наголошує експерт газети. Заголовок статті – «Кров Майдану як пролог окупації».

Глухий кут, у який зайшли переговори української влади з Міжнародним валютним фондом, може зникнути, інформує газета «Україна молода». Це, як інформують газетярі, може відбутися у спосіб не вельми приємний, як для чиновників, так і пересічних громадян. Задля отримання кредитів МВФ влада, ймовірно, створить «західний» Антикорупційний суд та підвищить ціну газу для населення. Але не одразу, а на 2-3 % щомісяця, починаючи з квітня. Докладніше «Україна молода» розповідає в публікації «Маневр від дефолту».

Українські пенсіонери, медики та освітяни минулого року припинили фінансувати Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Такого висновку дійшли тележурналісти, проаналізувавши фінансові звіти партії за чотири квартали 2017 року. Згідно з фінансовим звітом, з лютого 2017-го партія «Батьківщина» не отримала жодного добровільного чи членського внеску від фізичних осіб. Про те, хто ж фінансував партію, розповідає газета «Україна молода».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG