Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 01:22

Путін відправив неробочі Су-57 до Сирії, щоб піаритись перед виборами – видання Haaretz


Новітні російські винищувачі Су-57 є прототипами нездатними до виконання військових завдань, а відправка їх до Сирії є передвиборчим кроком президента Росії Володимира Путіна. Про це пише ізраїльске видання Haaretz.

Кожна радарна система на відстані 400 кілометрів від Хмейміма – а їх багато, а за вихідні НАТО, напевне, відправило ще – буде відстежувати Су-57 та записувати їхні демаскувальні ознаки

Матеріал перелічує цілу низку завдань, які Су-57 не здатні виконувати: літаки, які прибули до Сирії, не дійшли стадії первинної боєготовності; вони не здатні виконувати бомбові рейди, якими російська авіація займається у Сирії; не можуть протистояти силам коаліції США, включно із перевіреними у дії американськими стелс-літаками F-22, у повітрі; відправку до Сирії не можна розглядати і як навчальну вправу, адже у самій Росії досі технічний супровід та використання таких літаків залишається у зародковому стані.

«Немає ніякого військового виправдання для розміщення Росією своїх найбільш просунутих і – принаймні досі – неготових до виконання завдань стелс-літаків до Сирі», – відзначає автор матеріалу Аншел Пфеффер.

Немає ніякого військового виправдання для розміщення Росією своїх найбільш просунутих і – принаймні досі – неготових до виконання завдань стелс-літаків до Сирії

Він вважає, що єдиним поясненням перебування літаків у Сирії є їхня роль як передвиборчої агітації для Путіна.

«Сирійська військова кампанія Росії стрімко втрачає популярність, а за три тижні росіяни підуть на вибори президента. Путін, звісно ж, не програє у жодному разі. Але, попри це, його виборчій кампанії потрібні символи, які б гарантували не просто перемогу, а перемогу з колосальним відривом та піднесенням національного духу. А що послужить цьому краще, ніж новина про те, що найновітніший російський винищувач нищить ворогів?» – пише автор.

Раніше у ВПС США прокоментували прибуття до Сирії російських стелс-винищувачів.

Так, генерал ВПС США Майк Голмс у ході Симпозіуму щодо війни у повітрі (Air Warfare Symposium), який збирає разом представників американських збройних сил та ВПК, заявив, що прибуття до Сирії російських надсучасних винищувачів Су-57 ускладнює роботу ВПС США у цій країні.

Прикметно, що Пфеффер вважає, що російське рішення перекинути Су-57 до Сирії насправді ставить під загрозу секретність російської стелс-програми.

«Розміщення майже половини усіх наявних прототипів Су-57 у Сирії не лише викличе місячні затримки програми випробувань, оскільки польоти над Сирією не принесуть користі, бо не виконуватимуться у необхідних умовах з відлагодженими телеметричними інструментами. Існує ризик «засвітити» унікальні можливості літака. Кожна радарна система на відстані 400 кілометрів від Хмейміма (база ВПС Сирії, де розміщені літаки – ред.) – а їх багато, а за вихідні НАТО, напевне, відправило ще – буде відстежувати Су-57 та записувати їхні демаскувальні ознаки», – пише журналіст видання Haaretz.

Раніше російські ЗМІ повідомили про прибуття до Сирії новітніх російських винищувачів Су-57. Винищувачі, які належать до 5-го покоління і є малопомітними для радарів, будуть перебувати на базі ВПС Сирії Хмеймім.

Розміщення відбулося на тлі інформації про нещодавній нищівний удар у відповідь очолюваної США коаліції по підрозділах прихильників Асада, в результаті якого могли загинути до 100 російських громадян і зазнати поранень іще більше. Загиблі та поранені можуть належати до «ПВК Вагнера», приватної військової компанії, яка буцімто активно використовується урядом Росії для виконання делікатних завдань, які потребують збереження дистанції від офіційної Москви.

Як повідомляли ЗМІ, «ПВК Вагнера» на момент інциденту могла виконувати завдання захоплення нафтових свердловин у Сирії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG