Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 06:56

Війна зі світом може розвалити Росію – Бригинець 


Українські військові на річниці розстрілів протестувальників на Майдані Незалежності. Львів, 20 лютого 2015 року 

Угоду про абсолютне перемир’я, яку анонсував Мартін Сайдік, скоріш за все, укладуть, але не будуть її дотримуватись, переконаний народний депутат Олександр Бригинець. Він вважає, що протистояння на Донбасі – це частина глобальної війни Кремля з Україною, США та країнами НАТО, яка може призвести до розпаду Росії. Волонтерка Марія Берлінська зазначає, що, погрожуючи світу новими ядерними ракетами, Володимир Путін водночас апелює до патріотизму власних громадян.

Перемир’я на Донбасі. Путін «може піти на згоду» | Ранкова Свобода. Частина 3
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Керівниця «Центру підтримки аеророзвідки» Марія Берлінська щодо перспектив перемир’я налаштована скептично.

Досягнути перемир’я нереально, бо сидимо за одним столом із шулерами
Марія Берлінська

«(Досягнути перемир’я – ред.) настільки ж реально, наскільки реально виграти в картковій грі, сидячи за одним столом із шулерами. Ми маємо розуміти, що Росія – це шулер», – порівнює волонтерка в ефірі «Ранкової Свободи».

На її переконання, Росія створює власну інформаційну реальність, яка слугує тим же інтересам, що й військова агресія.

Не вірить у можливе припинення вогню й народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Бригинець, хоча й не сумнівається в тому, що угоду про нього підпишуть.

Всі поаплодують і вже втисячне все це виконуватись не буде
Олександр Бригинець

«В Сайдіка є бажання підписати таку угоду, це буде свідчити про його роботу, покаже позитивний результат цієї роботи, всі поаплодують, скажуть: бачите, як добре, угода підписана – і вкотре, вже втисячне все це виконуватись не буде, і розведення, про яке говорять на Станиці Луганській – згадайте, скільки там цих розведень було», – нагадує парламентар.

На думку Бригинця, конфлікт на Донбасі перетворився на більш глобальне протистояння між Росією та цілою низкою країн.

Олександр Бригинець
Олександр Бригинець
Росія тепер вже є безумовним учасником глобального конфлікту
Олександр Бригинець

«Росія, яка сприймалась багатьма як учасник конфлікту між Україною та Росією, тепер вже є безумовним учасником глобального конфлікту, гібридної війни Росії проти багатьох країн світу, в тому числі Сполучених Штатів. Тобто країни певні, такі як США, інші країни НАТО, які раніше ніби допомагали нам у війні з Росією якось кволо, не дуже переконливо, тепер вже самі втягнені Росією в цю війну», – міркує він.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко переконаний, що «абсолютне перемир’я» на Сході можливе, якщо цього захоче Путін.

Путін може піти на згоду, коли йому необхідно буде мобілізувати населення на вибори
Ігор Петренко

«Абсолютне перемир’я, звичайно, можливе, але для цього повинна бути згода усіх зацікавлених сторін. В першу чергу, це стосується згоди, доброї волі сил Росії. Путін може піти на згоду, коли йому необхідно буде мобілізувати більшу кількість населення на вибори. Зрозуміло, що у Путіна конкурентів немає, він у будь-якому разі переможе, але для нього критично важлива явка населення», – пояснює Петренко.

Важливо, щоб «Джавеліни» не пішли на склади – Берлінська

Тим часом Володимир Путін під час оголошення послання до Федеральних зборів представив нову крилату ракету з ядерною енергетичною установкою. Речник Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца, назвала це погрозою ядерними ударами.

Коментуючи цей виступ, Олександр Бригинець вбачає в ньому намір домогтися тих цілей, які Росія ставила перед собою, у мирний спосіб. На думку народного депутата, нинішнє становище на Донбасі Росія вважає поразкою для себе.

Багато хто, хто хотів би пожертвувати Україною, не можуть цього зробити
Олександр Бригинець

«Я абсолютно переконаний, що це розуміє і Європа, і США, і НАТО, і всі інші. Дехто, звичайно, готовий на цей компроміс, тому що їм все одно байдужі інтереси України, але з іншого боку, на сьогоднішній день вже багато хто, хто хотів би пожертвувати Україною і про це багато говорив, не можуть цього зробити. Тому що пожертвувати Україною тепер вже не можна, бо самі ці країни є частиною конфлікту. Їм доведеться жертвувати не лише Україною, а й своєю безпекою, своєю демократією, своїм правом вибору», – впевнений він.

В цьому контексті рішення США продати Україні протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» має не лише політичне, а й суто військове значення, зазначає Марія Берлінська.

Важливо, щоб «Джавеліни», коли ми їх отримаємо, не пішли на склади
Марія Берлінська

«Важливо, щоб ці «Джавеліни», коли ми їх отримаємо, не пішли на склади, умовно кажучи, щоб вони дійсно стали засобом стримування російської агресії, були правильно застосовані, були правильно підготовлені фахівці і так далі. Це великий процес, це не просто дати якийсь «бронік», наприклад», – пояснює вона.

Щодо заяви Путіна про нову ракету Берлінська трактує як «гру мускулами» передусім перед росіянами.

Якщо для зовнішньої політики це апеляція до миру, то у внутрішній – це передусім загравання з патріотизмом
Марія Берлінська

«Якщо для зовнішньої політики це апеляція до миру, насправді це є просто неприхованою погрозою та примусом до того, щоб із ними розмовляли, то у внутрішній політиці це передусім загравання з патріотизмом та намагання хоч якось компенсувати загальний рівень відставання Росії в усіх площинах», – переконана Берлінська.

Олександр Бригинець очікує, що перегони озброєнь зі США підірвуть Росію економічно, і особливу роль в цьому відводить розвитку космічної зброї. На його думку, це протистояння може завершитись розпадом Російської Федерації.

В Росії дуже багато місць, де б із задоволенням захотіли отримати незалежність
Олександр Бригинець

«В Росії дуже багато таких джерел, таких місць, де б із задоволенням захотіли отримати свою незалежність. Я кажу не тільки про Чечню і Татарстан, а ще й про кілька різних інших джерел, де люди цілком готові до того, щоб створювати якісь автономні держави. Але для цього треба, щоб відбулось небойове падіння Росії», – підкреслює він.

У свою чергу Україна мусить шукати внутрішнього економічного та політичного консенсусу, аби повернути втрачені території, додає депутат.

«Що стосується результатів, пов’язаних із Донбасом, якщо буде досягнуто тактичний успіх в цій площині, і Донбас буде повернутий, це, мені здається, об’єктивно найнайближчий період – може бути, може не бути. Але те, що стосується Криму – це, як на мене, може тривати ближче до завершення цієї війни, це може розтягнутися на більшу кількість років», – прогнозує він.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG