Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2019, Київ 14:49

Чому адміністрація Трампа продає «Джавеліни» та снайперські гвинтівки Україні – National Interest


20 грудня 2017 року Державний департамент США оголосив, що він нарешті видасть експортні ліцензії на купівлю летальної зброї Україною. Президент Трамп особисто схвалив це рішення після інформування з боку державного секретаря Рекса Тіллерсона та міністра оборони Джеймза Маттіса, мовиться в статті видання National Interest.

Спершу конкретною військовою допомогою став дозвіл на купівлю на 41,5 мільйона доларів снайперських гвинтівок Barrett M107A1 великого калібру .50 (12,7 мм), автоматичної і напівавтоматичної зброї, глушників, військових прицілів та полум’ягасників. ​Через декілька днів Державний департамент оголосив ліцензування поставок протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» на 48 мільйонів доларів, що вистачить на 35 пускових установок та 220 ракет.

В обох випадках дозвіл на продаж не означає, що продаж відбувся, зауважує видання.

Чому адміністрація дозволила продаж на практично ту саму суму снайперських гвинтівок великого калібру та «Джавелінів»? Цьому є тактичне і політичне пояснення.

Протягом останніх двох років лінія фронту здебільшого була статичною, незважаючи на практично щоденні бойові дії з участю снайперів та інколи протитанкової зброї. Вони забрали щонайменше 3 000 життів по обидва боки замороженого конфлікту, і насильство посилилось у другій половині 2017 року, мовиться в статті.

Керовані Росією війська широко долучають снайперів, на відміну від військ НАТО, і використовують великі підрозділи снайперів
National Interest

У позиційній боротьбі снайпери мають достатньо часу, щоб облаштувати свої приховані позиції і вичікувати, коли військовий із протилежного боку «відкриється» для пострілу. Вони також можуть виявляти розташування важкої зброї і викликати важке озброєння для її знищення.

Згідно з публікацією Сухопутних сил США «Підручник із російської війни нового покоління», що базувалась на дослідженні бойових дій в Україні, керовані Росією війська широко долучають снайперів, на відміну від військ НАТО, і використовують великі підрозділи снайперів.

Часто використовуються три лінії снайперів. До передової лінії, як правило, залучаються місцеві сили, озброєні простими снайперськими гвинтівками, а краще треновані снайпери бойовиків чи спецслужб із потужнішими гвинтівками розташовуються в середній та задній лініях.

Є лише дві ефективні тактики при потраплянні під напади снайперів: або одразу відійти, потрапивши під снайперський вогонь, і усвідомлюючи, що в підрозділі «буде щонайменше дві жертви», або відповісти точним вогнем із важкої зброї, або власними снайперами нейтралізувати нападника
National Interest

Згідно з публікацією, є лише дві ефективні тактики при потраплянні під напади снайперів: або одразу відійти, потрапивши під снайперський вогонь, і усвідомлюючи, що в підрозділі «буде щонайменше дві жертви», або відповісти точним вогнем із важкої зброї, або власними снайперами нейтралізувати нападника.

Українські сили, які донедавна навчались у відповідності до російської доктрини, намагаються покращити своє протистояння снайперам, але в основному обмежені використанням гвинтівок Драгунова «СВД».

Хоча зброя радянських часів є поширеною і надійною, вона не є ідеальною для наддалекої стрільби, особливо через низькоякісні приціли.

Нещодавно російських снайперів сфотографували за використанням снайперських гвинтівок T5000. Ці гвинтівки мають ефективну дальність до 2 000 метрів і можуть пробивати бронежилет із великої відстані.

Що змінить Barrett?

M107A1, краще відома як Barrett M82, є комерційним різновидом снайперських гвинтівок великого калібру, якими користуються понад 60 країн. Гвинтівка є ефективною проти бойової техніки і підвищить ефективність протистояння проросійським снайперам, збільшивши далекобійність пострілів українців, наголошує видання.

Українська армія вже користувалась Barrett. За повідомленнями, уряд попереднього президента Віктора Януковича закупив M82 на початку 2010-х, до війни в Україні.

Трамп сам обрав гвинтівки M107 з ряду варіантів, представлених йому Тіллерсоном та Маттісом
National Interest із посиланням на The Washington Post

«Українці не відчувають різкої нестачі такого різновиду зброї», – говорить коментатор Павел Асенков, і ця зброя «не має призвести до радикальної зміни в балансі сил». Український військовий коментатор Серж Марко твердить, що M107 є заважкими для просування вперед, і, найімовірніше, будуть використовуватись на статичних оборонних позиціях, а там важкі кулемети та гранатомети справляються ефективно.

Згідно з виданням The Washington Post, Трамп сам обрав гвинтівки M107 з ряду варіантів, представлених йому Тіллерсоном та Маттісом. Видання пояснює такий його вибір суперечливим ставленням президента США до України. Трамп позитивно висловлювався стосовно президента Росії Володимира Путіна, однак критикував попереднього президента США Барака Обаму за ненадання зброї Україні.

Адміністрація Трампа хотіла показати, що вона змінює політику Обами, однак не хоче серйозно змінювати баланс сил
National Interest

Так, Трамп не хоче просто віддати зброю Україні, а бачить у цьому можливість для продажів із боку американських виробників, мовиться в статті.

У Києва немає грошей, і тому замість того, щоб купувати найсучаснішу протитанкову зброю, ймовірно, він надав би перевагу більш економному варіантові. Справді, Україна намагається налагодити виробництво більш важкої протитанкової зброї «Стугна» і більш портативної «Корсар», які можна виробляти з меншими витратами.

Саме ці фактори можуть пояснити дивне рішення схвалити експортні ліцензії на невелику кількість зброї. Адміністрація Трампа хотіла показати, що вона змінює політику Обами, однак не хоче серйозно змінювати баланс сил, мовиться в статті.

Через символічну важливість імпорту «Джавелінів» Київ готовий платити за невелику кількість дорогих протитанкових ракет, сподіваючись, що це спонукатиме інші країни НАТО надати летальну допомогу Україні
National Interest

Через символічну важливість імпорту «Джавелінів» Київ готовий платити за невелику кількість дорогих протитанкових ракет, сподіваючись, що це спонукатиме інші країни НАТО надати летальну допомогу Україні.

США, зрештою, надають безкоштовне навчання та нелетальну допомогу, таку, як електронне обладнання, системи зв’язку та контрбатарейні радари, які, на думку коментаторів, більш потрібні українським військовим.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG