Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 11:46

Політичний спонсор Трампа фігурує в кримінальному розслідуванні в Україні


Елліотт Бройді

Генеральний прокурор України ініціював розслідування щодо інформації стосовно можливого багатомільйонного лобістського контракту, і в цьому розслідуванні фігурує ім’я одного з найвпливовіших політичних спонсорів президента США Дональда Трампа – Елліотта Бройді. Про це йдеться в розслідуванні, опублікуваному сайтом міжнародного телеканалу Al Jazeera, штаб-квартира якого розташована в місті Доха, столиці Катару.

Як зазначає Al Jazeera, документ на 12 сторінках, схоже, був підписаний Елліттом Бройді і окреслює надання «політичного захисту» російському «ВТБ Банкові», який нині перебуває під західними санкціями.

Угоду, ймовірно, було підписано 12 червня 2014 року – лише за кілька тижнів до того, як «ВТБ Банк» потрапив у «чорні списки» США та ЄС як ключовий актив Кремля після російської анексії Криму, зазначає стаття на сайті телеканалу.

Постійним почесним гостем на щорічних інвестиційних конференціях «ВТБ Банку» є президент Росії Володимир Путін.

Документ порушує серйозні питання щодо того, чи Бройді порушив Акт щодо реєстрації іноземних агентів США

«Документ порушує серйозні питання щодо того, чи Бройді порушив Акт щодо реєстрації іноземних агентів США (FARA) – закону, який набув значного звучання після початку розслідування спеціальним слідчим Робертом Мюллером щодо іноземного втручання у президентські вибори 2016 року. Колишньому голові виборчої кампанії Трампа Полу Манафорту та його помічнику Ріку Ґейтсу висунуте звинувачення після їхньої роботи в Україні», – пише Al Jazeera.

Документ, який потрапив до відділу журналістських розслідувань телеканалу, крім того, вказує, що Бройді, який є заступником фінансового голови Національного республіканського комітету, також мав надавати такі ж послуги Investment Capital Ukraine (ICU), брокерській конторі в Україні, яка діяла як фінансовий радник президента Петра Порошенка, мовиться у статті.

Бройді, як виглядає, є незареєстрованим агентом іноземного провідного гравця на порушення федерального законодавства

«Якщо це автентичний документ, то це дуже тривожно», – заявила базована в американській столиці організація «Громадяни за відповідальність та етику у Вашингтоні».

«Бройді, схоже, є незареєстрованим агентом іноземного провідного гравця на порушення федерального законодавства, – заявив речник організації Джордан Лібовіц.

В ICU Радіо Свобода заявили, що документи, які наведені в матеріалі Al Jazeera, і в яких згадується ICU, є фальшивими, а твердження, що містяться в них, неправдивими.

«Ми вважаємо, що дані сфальсифіковані матеріали є частиною шахрайської кампанії проти нас, і ми маємо намір повідомити про це правоохоронні органи. У групи ICU немає і ніколи не було стосунків, в тому числі договірних, з Елліоттом Бройді або його компанією. Керівництво ICU ніколи не зустрічалося з Бройді і ніколи не працювало з ним або його компанією. У ICU немає контракту з Бройді, датованого 2014 або будь-яким іншим роком, і ICU ніколи не платила йому. Бройді ніколи не лобіював ICU і не працював від імені ICU. Не існувало і не існує меморандуму про взаєморозуміння між ICU, Бройді та Al Bashayer (компанія з Абу Дабі) чи будь-якої домовленості між цими структурами. Також не існує фонду прямих інвестицій, афілійованого з ICU, який пов'язаний зі згаданими особами», - повідомили в компанії.

Реєстрація обов’язкова

Згідно із законодавством США, будь-який американський громадянин, який лобіює на користь іноземних урядів та якихось установ, повинен зареєструватися в Міністерстві юстиції США як іноземний агент.

Журналісти каналу Al Jazeera не знайшли ознак того, що Бройді зареєструвався, незважаючи на роботу на кількох іноземних клієнтів.

Подробиці консультаційних послуг вперше виринули в Україні в січні. Документи були передані генеральному прокуророві України, який дав наказ Генпрокуратурі розслідувати справу далі, мовиться у статті.

Також нині лунають заклики від українських активістів, щоб було проведене ретельне розслідування в Україні та США.

Згідно з документами, Бройді мав займатися роботою, яка включає «регулярний політичний та бізнес-аналіз, політичний захист, інвестиційні поради та управління фінансами» на користь «ВТБ Банку» та Investment Capital Ukrainе.

Юрій Соловйов (зліва) вітається з Володимиром Путіним, який є постійним почесним гостем щорічних інвестиційних конференцій російського «ВТБ Банку».
Юрій Соловйов (зліва) вітається з Володимиром Путіним, який є постійним почесним гостем щорічних інвестиційних конференцій російського «ВТБ Банку».

Консультаційні послуги, схоже, мали бути проплачені п’ятьма частками по 2,5 мільйони доларів щороку на рахунок офшорної компанії Quillas Equities SA, яка зареєстрована на Британських Віргінських островах, але також має адресу і в Дубаї. Згідно з «Панамськими паперами», акціонером Quillas Equities SA є Юрій Соловйов, голова російського «ВТБ Банку».

Документ вказує на Бройді як консультанта, який «має багаторічний досвід інвестиційного банкіра та управлінця фінансами», а також говорить про його «досвід у міжнародному інвестуванні та американській політиці».

Бізнесова та лобістська діяльність цього непересічного республіканця (Бройді) потрапляє під усе пильніше око і поза Україною

Також у документі вказується минуле Бройді в політиці Республіканської партії США і те, що він виконував обов’язки «фінансового голови Республіканської партії і має доступ до американських політиків та урядових агентств».

«Бізнесова та лобістська діяльність цього непересічного республіканця потрапляє під усе пильніше око і поза Україною», – мовиться в статті.

Al Jazeera перераховує ще кілька справ, до яких, схоже, може бути причетний Елліотт Бройді:

  • Він та його дружина нібито попросили 75 мільйонів доларів, аби «притиснути» американське розслідування щодо багатомільярдного зловживання в Малайзії;
  • Бройді, за повідомленнями, має вигідні оборонні контакти з Об’єднаними Арабськими Еміратами і лобіював зустріч Дональда Трампа з крон-принцем Мухаммадом бін Заєд ан-Нагаяном, який стоїть на чолі Еміратів;
  • Румунські ЗМІ повідомляли про участь Бройді у перемовах щодо купівлі-продажу зброї ціною в мільйони доларів;
  • У 2009 році Бройді визнав себе винним у підкупі працівників пенсійного фонду в Нью-Йорку на суму в майже мільйон доларів за інвестування 250 мільйонів доларів в інвестиційний фонд, який зосереджувався на Ізраїлі і якому він допомагав. Бройді та його компанія заплатити 30 мільйонів доларів штрафів.Звинувачення проти нього були пом’якшені, і він уникнув ув’язнення.

Нині Бройді стверджує, що став жертвою спланованої брудної кампанії, за якою стоїть держава Катар, у відповідь на його критику цієї країни щодо недостатньої боротьби з тероризмом – Катар це заперечує.

На тлі давнього регіонального суперництва Об’єднані Арабські Емірати разом з Саудівською Аравією, Єгиптом та Бахрейном запровадили дев’ять місяців тому блокаду Катару. Як зазначає стаття, Бройді має тісні зв’язки з Еміратами й королівською родиною.

Елліотту Бройді пророкують серйозну роль у виборчій кампанії Дональда Трампа у 2020 році
Елліотту Бройді пророкують серйозну роль у виборчій кампанії Дональда Трампа у 2020 році

Ширші ж зв’язки Бройді з Близьким Сходом нині, як повідомлялось, зацікавили ФБР у його широкому розслідуванні іноземного впливу на американську політику, яка переважно зосереджена на Полові Манафорті. І саме порушення Акту про реєстрацію іноземних агентів є ключовим у цьому розслідуванні, зазначають журналісти Al Jazeera.

«Конфіденційний Меморандум про порозуміння»

Ще один документ, схоже, далі викриває зв’язки з Еміратами. Він вказує на план Investment Capital Ukraine та однієї з дубайських компаній інвестувати 40 мільйонів доларів у фонд, менеджером якого є Бройді. Такий документ, який названо «конфіденційним Меморандумом про порозуміння», передано Генеральній прокуратурі України.

Вхід до будівлі Генеральної прокуратури України
Вхід до будівлі Генеральної прокуратури України

Investment Capital Ukraine та дубайська компанія, ймовірно, погодились надати 80 відсотків цієї інвестиції, включно з передоплатою в 3,5 мільйони доларів.

Незрозуміло, на що будуть використані 40 мільйонів. Цей «меморандум» вказує, що угода чинна від грудня 2014 року, але оминає конкретні деталі, як інвестуватимуться кошти. Також незрозуміло, чи угода була завершена, адже «меморандум» не має підписів.

Бройді, зазначає стаття, також володіє охоронною компанією, яку очолюють колишні американські військові, і вона надає послуги урядам на Близькому Сході. До її послуг входять «спеціальні операції, захист об’єктів інфраструктури та вишкіл».

Бройді пророкують ключову роль у виборчій кампанії Трампа у 2020 році

Бройді базується у Лос-Анджелесі і є досвідченним гравцем у довколаполітичних колах. Він зібрав мільйони доларів пожертв для Республіканської партії США. Йому пророкують ключову роль у виборчій кампанії Трампа у 2020 році.

У відповідь на цю інформацію Investment Capital Ukraine сказала, що ані вона, ані афілійовані з нею структури не мають зв’язків з Бройді та його компанією і характеризують контракти як частину детально опрацьованої підробки.

«Ми вважаємо, що це є частиною злісного шахрайства проти нас», – мовиться у заяві Investment Capital Ukraine, отриманій міжнародним телеканалом.

«ВТБ Банк» також заперечив співпрацю з Бройді: «Юрій Соловйов не знайомий з Елліотом Бройді і ніколи не мав ділових справ з ним».

Телеканал Al Jazeera також звернувся до Бройді за коментарем під час підготовки матеріалу, але відповіді так і не дочекався.

Телеканал отримав документи в рамках річного розслідування щодо корупції, яка стосується олігархів із країн Східної Європи, який також викриває серйозну корупційну офшорну мережу, пов’язану з колишнім президентом України Віктором Януковичем.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG