Паралімпійські ігри 2018: перше «золото», загалом 5 медалей для України. Живий блог

Найважливіші події першого офіційного дня змагань, паралімпійські залаштунки та останні новини

У Пхьончхані розпочинається перший офіційний день змагань XІІ зимових Паралімпійських ігор. Для «синьо-жовтих» спортсменів – це шоста Паралімпіада. Дебютували українці 20 років тому в Нагано. За цей час здобули 90 нагород, 20 з яких золоті. Чи зміниться статистика вже після першого дня змагань?

Це був неймовірний паралімпійський ранок. Дякуємо всім, хто вболівав разом з нами. Вдалого вихідного дня і вболівальникам, які прокинулись разом з Радіо Свобода, і тим, хто спав у цей час, але все рівно підтримував команду. Вже ввечері читайте підсумки переможного дня у традиційному Щоденнику Паралімпійських ігор. А завтра зустрічаємось на тому ж місці у той же час!

За результатами виступів першого дня збірна України стає четвертою у командному заліку. Нагадаємо, що всього 10 березня «синьо-жовті» здобули 5 нагород: «золото» Віталій Лук'яненко, «срібло» Оксана Шишкова, бронзові медалі на рахунку Ігоря Рептюха, Людмили Ляшенко та Анатолія Ковалевського.

Останній вид змагань завершено. Українці у спринті серед чоловіків з вадами зору здобувають дві нагороди: золота у Віталія Лук'яненка, а бронзова на рахунку Анатолія Ковалевського.

А далі справжній синьо-жовтий фініш. Четвертий - Ярослав Решетинський, п'ятим фінішував Юрій Уткін, шостий результат показав Дмитро Суярко, восьмим став Олександр Казік, дванадцятий - Олександр Махоткін.

Історія паралімійського чемпіона Віталія Лук'яненка

ЗО-ЛО-ТО-О-О-О! Віталій Лук'яненко здобуває нагороду вищого гатунку

Юрій Уткін - чиста стрільба. Все чекаємо фінішу. Українці 100% здобувають нагороди. Чекаємо!

Олександр Казік та Анатолій Ковалевський по одній мишені не закривають

Дмитро Суярко двічі помиляється. Ярослав Решетинський, Віталій Лук’яненко - знову чисто

Другий вогневий рубіж: Олександр Махоткін знову один промах

Віталій Лук’яненко, Анатолій Ковалевський на першому вогневому рубежі стріляють влучно.

На рахунку Юрія Уткіна дві помилки.

Два промахи в Олександра Казіка, чисто відстріляв Дмитро Суярко, Ярослав Решетинський не закрив одну мішень.

Олександр Махоткін припустився помилки на першому вогневому рубежі.

Останні змагання для українців сьогодні. Спринт серед чоловіків з вадами зору. Одразу 7 українських паралімпійців боротимуться за нагороди. Тримаємо кулаки

Ольга Прилуцька та її гайд Борис Бабар фінішували четвертими у спринті серед жінок з вадами зору. Українка тричі помилилась та показала результат 21 хвилина 30,4 секунди.

Першою дистанцію подолала спортсменка під нейтральним прапором Михайлина Лисова. Її час – 18 хвилин 59,7 секунди.

Українка Оксана Шишкова (гайд Віталій Казаков), яка в Сочі здобула 4 бронзові нагороди, стала у Пхьончхані срібною призеркою. Вона відстала від лідера на 38,5 секунди.

«Бронзу» виборола Світлана Сахненко з Білорусії.

Є нагорода. Оксана Шишкова фінішувала другою у спринті серед жінок з вадами зору. Україна святкує третю медаль.

На другому вогневому рубежі Ольга Прилуцька тричі помиляється, а Оксана Шишкова стріляє без промахів.

Оксана Шишкова повторює результат співвітчизниці. Також стрільба без помилок.

Ольга Прилуцька стріляє без промахів.

Вже за 10 хвилин розпочинається гонка серед спортсменок з вадами зору. Україну представлятимуть Ольгу Прилуцька та Оксана Шишкова. Прокидайтеся! :) У нас тут чудовий паралімпійський ранок)

Завершився спринт серед чоловіків (стоячи).

Григорій Вовчинський фінішував четвертим, маючи в активі один промах та відставання від лідера на 1 хвилину 6,2 секунди.

Віталій Ситник двічі помилився на вогневому рубежі та фінішував з часом 22 хвилини 13,2 секунди. І це 11-е місце.

Сергій Романюк показав 15-й результат.

Ігор Рептюх став третім. В його активі одна хиба. А подолав дистанцію українець за 19 хвилин 27,6 секунди. «Золото» здобув француз Бенджамін Девієт, а срібну нагороду виборов Марк Арендц – спортсмен з Канади